Akių spalvos keitimas

n4f7173fe47a5a

Yra keletas pagrindinių akių spalvų ir jų atspalvių: mėlyna, pilka, žalia ir ruda. Tačiau ne visada esame patenkinti iš prigimties paveldėta akių spalva ir kai kada norėtume ją pakeisti. Tai galima padaryti pritaikius įvairius būdus.

Moksliškai įrodyta, jog kai kuriais atvejais akių spalva per žmogaus gyvenimą gali pasikeisti pati. Pirmiausia, tokį fenomeną sąlygoja žmogaus fiziologijos ypatumai. Juk su amžiumi melaninas gali kauptis rainelėje, todėl neretai pasitaiko, kad vaikas gimsta su šviesiai žydromis akimis, o paskui akių spalva tampa žalia, pilka arba net ruda.

Negana to, užfiksuoti atvejai, kai akių spalva pas žmones keitėsi priklausomai nuo ligos arba kokių nors emocijų. Beje, šviesios akys gali atspindėti šviesą, todėl akių atspalvis gali keistis priklausomai nuo saulės spindulių intensyvumo, oro sąlygų ir net nuo drabužių spalvos. Taip pat akių spalvą gali pakeisti akių lašai, kurie savo sudėtyje turi medžiagų, identiškų hormonui prostaglandinui.

Savarankiškai pakeisti akių spalvą galima tik su spalvotais kontaktiniais lęšiais arba kontaktiniais lęšiais su atspalviais. Rinktis tokių akių lęšių spalvą geriausia pagal tai, koks yra tikrasis akių atspalvis. Pavyzdžiui, tamsioms akims tiks tik spalvoti akių lęšiai, o šviesių akių savininkams tiks ir spalvoti lęšiai, ir tik su tam tikrais atspalviais. Įdomu tai, jog akių lęšiai su tam tikrais atspalviais visiškai nepakeičia akių spalvos, o tik papildo ją kitu atspalviu ir suteikia žvilgsniui išraiškingumo.

Daugelis klausia, kaip pakeisti akių spalvą be akių lęšių. Saugesnis ir prieinamesnis būdas pakeisti akių spalvą yra tinkamo makiažo ir drabužių stiliaus parinkimas. Kitaip sakant, šiek tiek pakeisti  šviesaus atspalvio akis galima su ryškios spalvos lūpdažiu. O štai norint išskirti ir pritemdyti bet kokios spalvos akis paprastai naudojami tamsūs šešėliai ir akių pieštukas bei juodas tušas.

Taip pat akių spalvą galima pakeisti medicininiu būdu, t. y. tam tikro veikimo dažnio lazeriu. Procedūros esmė ta, jog lazerio pagalba nuo rainelės pašalinamas rudos spalvos pigmentas. Ši lazerinė akių spalvos pakeitimo procedūra trunka vos 20 sekundžių, tačiau ji yra brangi, taikoma tik tamsioms akims, atliekama tik vieną kartą, buvusios akių spalvos susigrąžinti neįmanoma.

Leave a Reply