Apie geismą

Jau anksčiau aprašėme apie tai, kas yra aistra ir kaip ji pasireiškia. Tačiau yra ir geismas – troškimų kompleksas, nukreiptas savo seksualinių instinktų tenkinimui. Geismas natūraliai pasireiškia tarp vyro ir moters, bet taip pat jis gali turėti ir patologinį atspalvį: pasireiškia gyvūnams (zoofilija), mažiems vaikams (pedofilija) ir kitiems iškrypimams.

Aistra labai dažnai yra painiojama su meile. Tačiau to daryti nereikėtų. Meilė ir geismas eina šalia, tačiau tai du skirtingi dalykai.

Meilė yra jausmas, kuris mėgsta imti ir duoti. Meilė – nesavanaudiška, tyra, nekalta, ir lengva. Kai žmogus myli – yra pasiryžęs viskam dėl mylimo žmogaus. Kada myli – abipusiškumas nėra būtinas jausmas, nes galima mylėti ir be atsako. Žmonės, kurie myli, dažnai sako, kad jiems išauga sparnai. Tie sparnai – nematomi, tačiau pakelia mylintį žmogų aukštai į debesis.

Tuo tarpu geismas – puikus, tačiau egoistinis jausmas, kuris ima iš žmogaus viską: laiką, erdvę, mintis, pojūčius, sąmonę, vidinį pasaulį… Ir geismo nebūna be abipusio sutikimo. Būtent abipusiškumas ir pagimdo geismą. Jis panašus į ugnį, į begalinę, neįtikėtinai stiprią liepsną, kuri degina viską savo kelyje. Labai sudėtinga joje nesudegti. Jeigu jums pažįstamas geismas, jūs suprasite kiekvieno šio žodžio reikšmę ir pajusite tai.

Geismas primena žvakę, kuri greitai įsiplieskia, bet taip pat greitai gali ir užgesti pūstelėjus net ir menkam vėjeliui. Niekada nenuspėsi to momento, kai aistra išblėsta ir dingsta iš jūsų gyvenimo.

Parašykite komentarą