Baldų spalvos

1610

Paprastai baldus namams renkamės pagal tokius kriterijus kaip kokybė, patogumas, funkcionalumas. Tačiau kuriant šiuolaikinį interjerą akcentas skiriamas baldų,  kurie turi atitikti patalpos stilių ir harmoningai derėti su likusiais apdailos elementais, dizainui ir jų spalvai. Jeigu baldų dizainas pasirenkamas atitinkamai su interjero stiliumi, tai baldų spalvą reikia rinktis turint omenyje bendrą kambario spalvų gamą,  kambario tipą ir asmeninę pasirinkimo pirmenybę.

Vienas dalykas, kai renkamės iš ryškių faneruotų ar dažytų baldų, kurie būna geltonos, žydros, rožinės, salotinės, alyvinės ir kitokios norimos spalvos bei jų atspalvių. Visai kas kita yra klasikiniai baldai, kurie būna natūralios spalvos, nustatomos pagal vienos ar kitos medienos spalvą. Šiuo atveju pasirinkimą gali apsunkinti medžio spalvų paletės ir tekstūros ypatybės. Kad nenusivilti baldų spalvos pasirinkimu, kai kambario interjeras jau paruoštas, tačiau baldai prie jo niekaip nesiderina, perkant baldus reikia prisiminti keletą svarbių niuansų, nulemsiančių visą rezultatą.

Kalbant apie patalpos tipą, tai sodresnės medinių baldų spalvos ir jų atspalviai, tokie kaip tamsaus riešuto, vengė, obels, raudonai rudos, raudonmedžio, tiks klasikinio stiliaus svetainėje. Tokie baldai sukurs patikimumo, solidumo įspūdį. Sodrūs, ne tamsūs atspalviai prisidės kuriant gerą nuotaiką.

Labiau išaukštintam stiliui, tokiam kaip Viktorijos laikų stilius, taip pat tiks tamsesnės spalvos baldai ir jų raudoni atspalviai. Prancūziškame ir itališkame interjeruose labiau dera šviesūs ąžuolo ir obels baldų atspalviai, iki pat pieniško ąžuolo atspalvio.

O štai miegamajame, nepriklausomai nuo jo stiliaus, sodrios baldų spalvos ne visada tinka, nes gali sukelti slogią nuotaiką. Šiam kambariui geriau parinkti šviesius ir lengvus šviesaus klevo, kriaušės, baltus, pieniško ąžuolo spalvų baldus.  Visi tie minkšti ir šilti atspalviai padės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Tamsūs baldai miegamajam nors ir parduodami, tačiau juos geriau rinktis tiems, kurių patalpos dydis tai leidžia, o paviršiaus apdaila gali apšviesti bendrą interjerą.

Renkantis baldų spalvą virtuvei reikia pagalvoti apie jos dydį, nes dauguma virtuvių standartiniuose butuose negali pasigirti dideliu plotu. Todėl šoms virtuvėms patariama rinktis tokios spalvos baldus, kurie vizualiai nesumažins virtuvės erdvės.  Geriau vengti tamsių spalvų, o pirmenybę atiduoti šviesioms spalvoms, galima rinktis net šaltų atspalvių baldus. Nedidelėje virtuvėje gerai žiūrisi šviesaus buko, klevo, obels baldų spalva. Kuo didesnė ir šviesesnė virtuvės patalpa, tuo tamsesnės spalvos baldus galima pasirinkti.

Neverta eksperimentuoti su prieškambario ir koridoriaus baldų spalva. Čia netinka ryškios spalvos, tiks klasikiniai medžio atspalviai nuo šviesaus moreninio ąžuolo iki natūralaus moreninio. Tokie baldų elementai, kaip spintelė batams, kėdės, gali būti tamsesnį atspalvį (rudą, riešutinį). Ramius baldų atspalvius reikėtų rinktis ir vaikų kambaryje, kad tamsūs atspalviai neslėgtų vaiko psichikos.

Leave a Reply