Besiruošdami Velykoms atsikratykime nuobodžios rutinos

Daugelis žmonių yra priklausomi nuo gamtos stichijų. Tikrai ne vienam ir ne dviems iš mūsų įtaką daro už lango esantis oras. Tad galime pasidžiaugti, jog galiausiai sulaukėme saulėtojo pavasario. O kaip pavasaris be nuostabių šeimos švenčių, iš kurių viena yra mums labai gerai pažįstama – Velykų šventė.

Turbūt pastebėjote, jog viskas, kad ir kaip gražu ar nuostabu būtų, po truputį tampa pastovu ir nuobodu. Panašūs jausmai tikriausiai kamavo ir žiemą. Tačiau dabar galime šiek tiek prasiblaškyti ir palavinti savo fantaziją bei kūrybą margindami kiaušinius. Apie paprastus dažymo būdus, kurie yra visiems iki gyvo kaulo pažįstami, kalbėti turbūt nė neverta, tad šiandien norėtume pasiūlyti užsiėmimą itin kruopštiems žmonėms.

Tai kiaušinių apvyniojimas siūlais. Nesuprantate, kam to reikia? Atsakymas labai paprastas, tokiu būdu galėsite palavinti savo kūrybiškumą bei pasigaminti nuostabų papuošimą atkeliaujančiam Velykų rytui. Pradėkime nuo to, jog reikia išpūsti kiaušinių vidurį, nes vyniojimas vyksta ant tuščiavidurio lukšto. Patariama pradurti dvi skylutes: vieną kiaušinio viršuje, kitą apačioje. O tuomet tiesiog iš vienos pusės pūsti ir per kitą turėtų išbėgti trynys bei baltymas. Tada lukštą išdžiovinkite. Susiraskite namuose užsilikusių siūlų bei šlapių klijų. Jei turimomis spalvomis esate nepatenkinti, įsigykite ryškesnių bei sodresnių artimiausioje siūlų parduotuvėje. Taip pat prireiks teptuko, kuriuo tepsite lipalą. Jei jau pasiruošėte priemones, galite pradėti darbuotis. Suraskite vietą, kurioje kiaušinis laikytųsi itin tvirtai ir jį ten palikite. Teptuku lukštą aptepkite nedideliu sluoksniu lipalo ir labai atsargiai bei švelniai ant kiaušinio pradėkite vynioti siūlus. Norėdami pakeisti spalvą ar sukurti tam tikrą ornamentą, tiesiog nukirpkite vieną siūlą ir tęskite su kitu. Baigę darbą palikite kiaušinį išdžiūti. O po to įverkite kaspinėlį bei suriškite bantuką. Štai ir viskas. Tokie kiaušiniai žiūrisi itin gražiai, kuomet yra sukabinti ant prasiskleidusių beržų šakelių.

Velykos  – tai šventė, kuri gali padėti atsiplėšti nuo įgrisusios rutinos bei pažvelgti į gyvenimą kiek kūrybingesniu bei spalvingesniu kampu. Tad kodėl gi nepasinaudojus jų pagalba jau dabar?