Charakteris ir apranga

Pagal žmogaus rengimosi stilių galima nusakyti koks yra žmogaus charakteris. Turbūt neveltui sakoma:

“Sutinka pagal rūbą, išlydi pagal protą”

Permatomus, blizgančius ar labai aptemptus drabužius, kai kurių psichologų teigimu, galima traktuoti kaip savotišką norą išsiskirti.

Tuo tarpu platūs, maišą primenantys drabužiai, po kuriais sunku įžiūrėti figūros kontūrus, būdingi nepasitikintiems savimi, droviems, besistengiantiems paslėpti savąjį aš žmonėms.

Mėgstantys aukštakulnę avalynę, rodo norą būti aukščiau visų – kuo plonesnis kulniukas ir smailesnė bato nosis, tuo agresyvesnė yra avalynės savininkė, trokštanti būti pastebėta. Dažniausiai tai karjeros siekiančios, darboholikės, manančios, kad be jų nė viena problema darbe nebus išspręsta.

Tuo tarpu avintiems batus bukomis nosimis ir platesne pakulne kur kas svarbiau padėties stabilumas – tai praktiški, nuodugniai apsvarstantys kiekvieną naują galimybę žmonės.

Koks yra vyrų charakteris daug pasako kaklaraištis – kuo laisvesnis mazgas, tuo laisviau jaučiasi ir vyras. Tai mokantys atsipalaiduoti, darbą derinti su poilsiu žmonės.

Smarkiai suveržtus kaklaraiščius nešioja besistengiantys griežtai kontroliuoti situaciją ir emocijas vyrai.

Konservatyvių pažiūrų linkę rinktis kaklaraiščius su žirneliais arba griežtais dryžiais, linksmi ir nerūpestingi – “aštrius”, egzotiškus raštus.

Vilna, mochera – drabužius iš šių audinių renkasi mėgstantys komfortą ir prabangą, vertinantys dvasios ramybę ir fizinį patogumą. Dažniausiai tai demokratiški, geranoriški, konfliktuoti nemėgstantys žmonės, siekiantys bet kokias problemas išspręsti ieškodami kompromisų – geriau nusileisti, nei nervintis. Tai – mėgstantys bendrauti žmonės.

Medvilnė, džinsas – drabužius iš šių audinių mėgsta vertinantys patogumą, paprastumą, lengvą gyvenimą žmonės. Tai nevengiantys darbo, bet kartu žinantys ir mokantys atsipalaiduoti, pasilsėti, pagal galimybes stengiantys susikurti patogų, be didesnių problemų gyvenimą. Su tokiais žmonėmis lengva bendrauti, nes jie nekonfliktiški, optimistiškai žiūrintys į supantį pasaulį.

Šilkas – juo ir kitomis dailiomis, rafinuotomis medžiagomis puošiasi blizgesio, prabangos, mėgėjai, linkę kitus pakerėti savo išvaizda – kuo plonesnio ir subtilesnio audinio drabužis tuo labiau žmogus trokšta aukštesnės socialinės padėties bei materialinės gerovės. Dažniausiai tai aikštingi ir kaprizingi, mėgstantys, kad būtų jų viršus žmonės.

Oda – ją renkasi aktyvūs, mėgstantys vadovauti, kartais “kampuoto” charakterio, net į agresiją linkę žmonės.

Odą puošti kniedėmis, užtrauktukais linkę ne visiškai pasitikintys savo jėgomis, tačiau norintys pabrėžti šiuos bruožus, kuriais žavimasi. Versta oda arba dar vadinama zomša kiek sušvelnina agresiją, šį audinį mėgstantys labiau rūpinasi savo gerove bei prestižu.