Kas yra baimė ir kaip ją įveikti

Baimė – tai pirmiausia natūralus instinktas. Įsivaizduokite, kas būtų, jei žmogus neturėtų baimės jausmo: jis nesvyruodamas galėtų nušokti iš 20 aukšto…  Baimė yra natūrali ir būtina žmogaus reakcija, atliekanti apsauginę funkciją.

Tačiau yra ir griaunamoji baimė – nepaaiškinamas jausmas, apribojantis jūsų laisvę, ir dažnai sukeliamas paties žmogaus. Baimė pavojinga tuo, jog lengvai plinta ir stiprėja, jeigu laiku jos nesuvaldai. Baimė paverčia žmogų kvailu ir silpnu. Ir jeigu žmogus nekovoja su šiuo jausmu, ateis diena, kai baimė pradės lemti to žmogaus gyvenimą.

Jeigu jūsų baimės jausmas nėra kokios nors ligos išraiška, jeigu kenčiate nuo baimės apskritai, tada lengvai išmoksite jos atsikratyti. Nereikia slėpti baimės jausmo, nereikia stengtis nuslopinti baimę. Priimkite baimę kaip faktą ir, vadovaudamiesi patarimais, neleiskite jai pasireikšti.

Daugelio baimių priežastys yra nepakankamas pasitikėjimas savo jėgomis, negatyvus mąstymas, pernelyg aukštų reikalavimų sau iškėlimas.

Norėdami įveikti baimę, paaiškinkite sau, jog atsikratyti šio jausmo galite tokiu pačiu būdu, kokiu leidote baimei jus užvaldyti.  Jeigu nepasirūpinsite, kad jūsų pasąmonė prisipildytų teigiamu turiniu, į ją nekontroliuojamai pradės plūsti įvairiausių baimingų minčių. Jūs juk nevalgote visko iš eilės, o rūpinatės savimi atitinkamai. Tai kodėl mažiau rūpinatės savo dvasinio maisto pasirinkimu?

Kai jūsų atmintyje įsitvirtina konstruktyvios teigiamos mintys, neigiamo turinio programa praranda savo reikšmę, ir baimės jausmas pamažu nusilpsta. Atkakliai dirbkite su savo mintimis, naudodami pozityvias savitaigos formas. Nesakykite sau: „Aš daugiau nejaučiu baimės“. Geriau sakykite: „Aš ramus ir pasitikintis savimi, aš pajėgsiu įveikti bet kokią situaciją“.

Nesutelkite savo dėmesio į baimę, per daug nesureikšminkite jos. Pirmiausia pripažinkite sau jos buvimą. Padirbėjęs su pozityvios savitaigos pratimais tapsite labiau savimi pasitikintis ir ramesnis. Baimė pasitrauks į antrą planą, o jūs pajusite, kad sugebate susitvarkyti su bet kokiomis situacijomis, tarp jų ir su tomis, kurios anksčiau kėlė jums baimę. Jūs pajusite neįtikėtiną išsilaisvinimo ir palengvėjimo jausmą.

Parašykite komentarą