Mėlynos akys

mėlyna

Kada mes pirmą kartą matome žmogų, kur pirmiausia atkreipiame savo žvilgsnį? Žinoma, į akis, tarsi stengdamiesi sužinoti viską, ką galvoja tas žmogus. Sužinoti kokią nors jo paslaptį arba tiesiog pažinti to žmogaus sielą. Juk ne veltui sakoma, jog akys – sielos veidrodis.

O kokia akių spalva mus labiausiai traukia? Galbūt ruda? Be abejonės rudos akys slepia mįslę, paslaptingumą ir net seksualumą. Tačiau tamsiaakių žmonių yra gerokai daugiau nei mėlynakių. Dangaus mėlynumo akys turi gilų magišką žvilgsnį, jos  pakeri ir traukia mus daug stipriau nei rudos, žalios ir pilkos akys. Ką mes žinome apie mėlynas akis? Kokią paslaptį jos slepia?

Nacistai blondinus su mėlynomis akimis laikė „aukščiausios rasės“ žmonėmis, o visus kitus priskirdavo „žemesnei rasei“ ir žudydavo. Ką gi tokio neįprasto ir paslaptingo jie rasdavo tokioje išvaizdoje? Pirmiausia, tokios išvaizdos savininkus vokiečius (arijus) jie laikė vieninteliais, suprantančiais, kas yra vyriškumas, aukštas garbės supratimas, ištikimybė tėvynei, organizuotumas, intelektas ir kūrybinis potencialas. Tačiau tai netiesa. Kaip susiję žmogaus akių spalva ir jo protiniai gebėjimai? Greičiausiai niekaip. Tai kur gi mėlynų akių spalvos paslaptis? Koks žmogus gali būti mėlynakis?

Mėlynų akių savininkai yra sentimentalūs, ramaus charakterio, vienodumas jų neslegia. Kartais jie išgyvena stipraus pykčio priepuolius, galinčius peraugti į depresiją. Tačiau tokia nuotaikų kaita pasitaiko retai.

Mėlynakiai yra kūrybingi, turintis autoritetą tarp kitų ir pasiekiantys sėkmės sunkiu keliu. Mėlynos akys, anot psichologų, priklauso valingiems, tikslo siekiantiems ir pernelyg didelio švelnumo nerodantiems žmonėms. Mėlynakiai kryptingai siekia savo tikslų. Mėlynos akys yra jautrios prigimties asmenybės ženklas.

Mėlynos akys žmonijos buvo vertinamos visais laikais. Tačiau klausimas, kaip atsirado tokios spalvos akys, greičiausiai taip ir liks tam tikra genetine mįsle. Tik dabar paaiškėjo, jog pas daugumą mėlynakių (daugiau kaip 99,5 proc.) yra viena ir ta pati geno mutacija, atsakinga už rainelės spalvą. Visi jie paveldėjo vienodą pakitimą vienoje ir toje pačioje savo DNR vietoje.

Tai reiškia, jog prosenelis pas visus šiandieninius mėlynakius buvo vienas ir tas pats. Mokslininkams pavyko išsiaiškinti, jog mėlynų akių pradininkas gyveno prieš dešimt tūkstančių metų Juodosios jūros pakrantėje. Yra žinoma, jog tai atsitiko tuo metu, kai Europa buvo apgyvendinta išeiviais iš Artimųjų Rytų.  Greičiausiai mutavusio mėlynos spalvos akių geno gimimo vieta tapo Juodosios jūros regiono šiaurės vakarų dalis.

Leave a Reply