Miegamojo spalvos

purple

Miegamasis – tai kambarys, kuris turėtų kelti ramybės ir sutaikinimo jausmus. Tame svarbų vaidmenį vaidina spalvos. Todėl prieš įsigydami miegamojo remontui skirtus pirkinius ir baldus, apsispręskite, kokios spalvos bus jūsų miegamasis. Žinoma, daug priklauso nuo šeimininkų skonio ir prioritetų, tačiau reikėtų paisyti ir dizainerių bei psichologų patarimų, tvirtinančių, jog geriausias miegamojo interjero sprendimas – pasteliniai šiltų spalvų tonai.  Miegamojo spalva turi suteikti šiam kambariui jaukumo.

Pastaruoju metu populiarus minimalistinis miegamojo stilius su baltomis sienomis, lubomis ir netgi grindimis. Tai miegamojo interjerą daro švariu ir šviežiu, nors tai ir yra regimoji apgaulė. Net jei kambaryje pilna dulkių, baltos spalvos dėka jis atrodys taip, tarsi ką tik buvo sutvarkytas. Tačiau didelio kiekio baltos spalvos naudojimas interjere, ypač miegamajame, nėra sveikintinas dizainerių, nes tokios patalpos atrodo ne tik švarios ir šviežios, bet ir labai šaltos, nejaukios ir tarsi negyvenamos. Todėl geriau pasirinkti laba šviesius šiltų spalvų tonus (pavyzdžiui, terakotos, smėlinę, kreminę, blyškiai citrininę) – tai malonios žmogui, taurios spalvos, sukuriančios ramybės atmosferą.

Miegamojo sienas galima nudažyti ir ryškiomis žaliomis, raudonomis, mėlynomis ir kitomis spalvomis. Tačiau, renkantis miegamojo spalvą, reikia žinoti, kaip atskiros spalvos veikia žmogų:

•    šviesiai mėlyna ir švelniai žydra miegamojo spalvos žmogaus psichiką veikia raminamai;
•    žalia miegamojo spalva pašalina protinį nuovargį;
•    geltona miegamojo spalva sukuria džiaugsmingos šilumos pojūtį;
•    raudona miegamojo sienų spalva stimuliuoja ir sukelia nerimą;
•    violetinė miegamojo spalva gali sukelti diskomfortą;
•    su oranžine spalva miegamajame reikia būti atsargiems. Nors tai ir šilta bei maloni žmogui spalva, tačiau oranžinė spalva miegamojo interjere gali sukurti slegiančių sienų pojūtį.

Tokiu būdu išsiaiškinome, jog raudona, violetinė ir oranžinė spalvos miegamajam netinka, tačiau tai susiję tik su grynomis spalvomis ir joms artimais atspalviais. Kai kurie atspalviai žmogui gali daryti visai kitokią įtaką, nei pagrindinė spalva. Tokiu būdu terakotos spalva, būdama raudonos  spalvos rudu atspalviu, visai tinka miegamajame, jeigu, žinoma, ji yra pakankamai šviesi ir minkšta (pastelinė).

Netgi žalia spalva miegamojo interjere, kur tarsi turėtų pašalinti nuovargį, gali, priešingai, varginti, jeigu ji bus pernelyg sodri ir/arba šalta. Kitaip sakant, miegamajame pagrindinė spalva ne taip svarbi, kiek jos atspalviai. Dizaineriai pataria miegamojo sienoms naudoti minkštus, pastelinius šeimininkų mėgstamos spalvos atspalvius, o ryškius, sodrius tos pačios spalvos atspalvius  naudoti kaip akcentus – tai gali būti fotelio apvadas,  toršeras, lovos užtiesalas, pagalvėlės ir pan. Jeigu kalbėsime apie svečiams skirtą miegamąjį, tada geriau naudoti pastelinius vienos iš pozityvių žmogui spalvos atspalvius:

•    geltona miegamojo spalva (tinkami miegamojo atspalviai – smėlinė, kreminė, blyškiai citrininė, citrinos kreminė, dramblio kaulo);
•    žalia miegamojo spalva (tinkami miegamojo atspalviai – žalios arbatos, pilkai žalia);
•    mėlyna miegamojo spalva (tinkami miegamojo atspalviai – šviesiai mėlyna, rugiagėlių).

Svarbiausia, kad miegamojo sienų spalva būtų maloni akims ir nedirgintų.

Leave a Reply