Namų spalvos

color

Sakoma, jog spalva turi įtakos žmogaus dvasinei būklei. Kai kas tvirtina, jog spalva įtakoja mūsų mintis. Jeigu kas nors ateina į oficialią patalpą ar biurą, kurio sienos nudažytos raudona spalva,  tai iš karto labai krenta į akis, ir žmogus pagalvoja, jog per klaidą užsuko į klubą ar lošimo namus. O jeigu gyvenamosios patalpos sienos nuo grindų iki lubų padengtos balta spalva, tai gali pastūmėti ten gyvenančius žmones į depresiją. Mat balta yra ligoninės spalva ir pasąmonėje asocijuojasi su liga. Todėl negalima lengvabūdiškai rinktis savo namų spalvos.

Yra spalvos, kurios padeda atsipalaiduoti, o yra tokios spalvos, kurios, priešingai, padeda susikoncentruoti. Visa tai reikia turėti omenyje renkantis spalvas, kuriomis norime padengti mūsų namų sienas.

Paprastai patalpos, kurių langai yra šiaurinėje pusėje, reikalauja šiltų ir šviesių atspalvių, kai tuo tarpu pietinėje pusėje esančioms patalpoms reikia parinkti natūralias ir šviežias spalvas. Vakarų pusėje gerai žiūrėsis šilti pilkos, kreminės ir pastelinių spalvų atspalviai. Rytų pusėje esančioms patalpoms tiks patys šalčiausi atspalviai. Namai – tai vieta, kur mes galime pailsėti ir atgauti jėgas po darbų, kur galime atsikratyti įtampos. Todėl tikslinga namams išrinkti tokias spalvas, kurios padeda atsipalaiduoti, sukuria šiltą, jaukią ir ramią aplinką.

Mėlyna – tai vėsumos spalva, pasižyminti atpalaiduojančiomis savybėmis. Ją reikėtų rinktis patiems šilčiausiems kambariams. Šviesius žydrus atspalvius rekomenduojama naudoti mažiems kambariams. Tačiau atsargiai: jeigu kalba eina apie kambarį, kuriame pakankamai tamsu, tada geriau rinktis kitą atspalvį, kad nepaversti kambario pernelyg šaltu. Tikrai nepralaimėsite derindami mėlyną spalvą su baltais baldais. Mėlyna tarnauja kaip puikus šviesių atspalvių fonas, tačiau ją reikia naudoti nedideliais kiekiais. Piktnaudžiavimas mėlyna spalva gali sukelti tamsos pjūtį.

Jeigu norite vizualiai praplėsti erdvę, geriausia pasirinkti geltoną spalva. Ši šilčiausia, švytinti spalva dar ir gerai derinasi, jeigu kalba neina apie labai ryškų atspalvį. Chromoterapijos specialistai šiai spalvai priskiria savybę stimuliuoti nervų sistemą. Paprastai ją rekomenduojama naudoti miegamajame, nes ji  sukuria atpalaiduojančią atmosferą ir padeda ilsėtis. Taip pat ši spalva labai tinka virtuvei, ją derinant su žalia ir balta.

Raudona – labai energinga spalva, jėgos ir gyvenimo spalva. Čia pasiekti gerų rezultatų, ypač su pačiais ryškiausiais atspalviais, galima, jeigu teisingai naudoti spalvą; t. y. atsargiai ir nedideliais kiekiais Raudona gali tapti geriausiu sprendimu koridoriui, vestibiuliui ir priėmimo kambariui, tačiau ji netinka svetainei. Dekoratoriai vis dažniau naudoja raudoną, jos labiausiai prislopintus atspalvius, derindami ją prie pušinių baldų kaimiško stiliaus patalpose.

Pačios šalčiausios ir blogai apšviestos patalpos gali sudaryti džiaugsmingesnį įspūdį naudojant oranžinę spalvą. Vienas iš oranžinės atspalvių, kuris pastaruoju metu yra labai populiarus,  yra terakotos – dėl patogumo jausmo, kurį jis sukuria. Šis atspalvis tinka šiuolaikinėms svetainėms ir valgomiesiems.

Leave a Reply