Nuo ko geriausia pradėti saviugdą?

saviugda

Nuo ko prasideda kiekvieno saviugda? Turbūt nuo norų (tikslų) išsikėlimo, įtikėjimo saviugdos galia suteikiančia viltį paversti realybe net pačius slapčiausius norus, glūdinčius giliai giliai mumyse. Čia dažnai padaroma gana opi klaida – išsikeliami didžiuliai, neadekvatūs asmenybei tikslai, kurie po kelių asmeninių krizių priveda prie vilties ir tikėjimo praradimo. Po to seka nusigręžimas, atsižadėjimas saviugdos ir taip gimsta dar vienas ciniškas kritikas…

Kad išvengtume nusigręžimo nuo saviugdos tiesiog būtina įsitikinti saviugdos galia. Kad įsitikintume būtina viltį ir tikėjimą pakeisti žinojimu. Žinojimas ateina per patyrimą. Taigi, mums reikia patirties, tuo pačiu vėl grįžtame prie ankstesnio klausimo, tik jį pakeičiame tikslesniu – nuo ko geriausia pradėti saviugdą? Kartą žiūrėdamas Eben’o Pagan’o vaizdo seminarą išgirdau puikų patarimą šiuo klausimu – pradėkite nuo sveikatos. Eureka! Fantastiškas patarimas. Atsimenu pagalvojau: „O, kad būčiau jį anksčiau išgirdęs…“. Galbūt būčiau patyręs mažiau atkritimų?

Kodėl pradėti nuo sveikatos tikslų? Pateikiu keletą minčių už:

  • Puiki sveikata kritiškai svarbu siekiant bet kokių tikslų.
  • Rezultatai siekiant sveikatos tikslų pasireiškia ypač greitai.
  • Investuodami į sveikatą sulaukiame ilgalaikės, bene didžiausios grąžos gyvenime (geriausia investicija).
  • Kad pagerinti sveikatą  praktiškai nereikia jokių specifinių žinių, užtenka mokėti skaityti, perskaityti keletą knygų ir pasinaudoti pateiktomis instrukcijomis.
  • Net patys mažiausi pokyčiai gali turėti didelį poveikį sveikatos pagerėjimui.

Vis dėlto su sveikatos tikslais taip pat lengva perlenkti, todėl vienu metu – vienas tikslas. Mano patarimas būtų pradėti nuo labai paprastų tikslų – kasdienė mankšta, šokiai, bėgiojimas ir panašiai, nieko ypatingai sunkaus ar sudėtingo. O po to jau galima imtis žalingų įpročių, dienos ritmo susistatymo, valgiaraščio peržiūros. Pasirūpinsi sveikata – sugrįš pirmykštis entuziazmas, energingumas, žvalumas. Kaip be šių gyvybiškai svarbių savybių žadame pasiekti norimų rezultatų? Sveikata niekada nevėlu pradėti rūpintis, o ją praradęs sunkiai susigrąžinsi. Skirkime jai ypatingą prioritetą dar ir dėl tos priežasties jog niekas kitas mūsų sveikata nepasirūpins. Kad gyvenime nereikėtų linkėti sveikatos – pasirūpinkite ja!

šaltinis www.gyventi.lt

Leave a Reply