Pagalba sapnuose

Šiuolaikiniam žmogui dažniausiai trūksta sveiko, optimistinio požiūrio į gyvenimą, vitalinės energijos, trūksta sveikatos, geranoriškumo, žmonės tiesiog nebeturi energijos ir kenčia nuo depresijos, melancholijos. Dažnai sapnuose pasąmonė pasirengusi sau padėti, todėl jeigu sapnuose pasirodo auksas, puotos, stalai, nukrauti skaniais valgiais ir gėrimais, lobių skrynios, prikrautos brangenybių, ar paprasčiausios parduotuvės, lūžtančiomis lentynomis nuo visokiausių gėrybių – tai geras ženklas.

Vagystės, daiktų pametimas  gali simbolizuoti energijos netekimą.

Kai kurie sapnai kalba apie psichologinį pasikeitimą. Jeigu sapnuotojas apsirengęs puošniais drabužiais, su karūna ar brangiu vėriniu- tai simbolizuoja teigiamus pasikeitimus, pasitikėjimą savimi, ir atvirkščiai: prašyti išmaldos, dėvėti skarmalais- akivaizdžiai blogi simboliai, įspėjantys apie energijos netekimą ir tuo pačiu ekonominį nuosmukį.

Jei sapnuose plaukiame per upę, einama per tiltą, perlipama siena – teigiamos permainos, kliūčių nugalėjimas. Jeigu tiltas griūva ar apsemtas- permainų laikotarpis emocionalus, jausmingas.

Sapnuose dažnai pasirodo ir vedliai: tai gali būti nežemiškos būtybės: įvairių religijų dievai: antikiniai, pagoniški ar šamaniški gyvūnai. Į juos vertėtų atkreipti dėmesį, nes jie simbolizuoja mūsų „aukščiausiąjį aš“. Sapne pasirodęs gyvūnas kalba apie kokį nors mūsų pačių ypatingą charakterio bruožą: kokios ypatybės mums trūksta, o gal perdaug.

Tarkime gyvatė gali simbolizuoti ne tik mūsų baimes, bet ir seksualumą.