Pavydas

pavydas

Ne vienas žinome arba bent girdėjome apie pavydą. Tai jausmas, galintis sugriauti, regis, net ir pačius tvirčiausius santykius. Žinoma, kalbėsime apie tą pavydą, kuris peržengia visas moralines normas ir nuodija žmogaus gyvenimą.
Pavydas išsekina, kankina, veda iš proto tą, kuris pavydi. Liguistai pavydėdamas žmogus tiesiog tampa savo minčių ar fantazijos įkaitu. Beje, galvoje nuolat besisukančios tariamos ar išgalvotos problemos ilgainiui išardo ne tik tarpusavio santykius, bet ir neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą.

Daugelis supranta, kad pavydas būdingas kiekvienam žmogui, todėl šiame straipsnyje kalbėsime apie patologinį, nesveiką pavydą, kurį iššaukia daugybė asmeninių kompleksų.

Taigi, kas kenčia labiau: pavyduolis ar tas, kuriam pavydima?

Kaip apibūdintume pavyduolį? Nuolatos įsitempęs, nestabilios psichinės būklės tipas, kuris kankina kitą ir pats save,  tuo pačiu raškydamas savo griaunamų santykių vaisius.

O dabar atsisukime į kitą pusę. Tas, kuris nors kartą gyvenime susidūrė su pavydu, žino, kad tokią situaciją valdyti nėra lengva. Juk jeigu mylimas žmogus ima liguistai pavydėti, dingsta bet koks pasitikėjimas vienas kitu. O jei nėra pasitikėjimo – nėra ir santykių.

Pastovūs kaltinimai, barniai, nematomas kvėpavimas į nugarą, spaudimas kitą žmogų gali ne tik išbalansuoti, bet ir pastūmėti neapgalvotam poelgiui.

Pavydas – tai kontrolė. O kuris, sakykite, norėtumėte, kad jus kontroliuotų ir neleistų įkvėpti? Juk dažniausiai tokios kontrolės tikslas ir yra suvaržyti kito žmogaus laisvę.

Sudėtinga susiremti su emocijomis, bet dar sudėtingiau susiremti su žmogumi, kuris valdomas įtarinėjimų, provokacijų ir nuolatinio streso, jau nebegali šių emocijų kontroliuoti.

Todėl žmogus, nuolat atakuojamas pavyduolio, rizikuoja savo tiek fizine, tiek psichine sveikata ne ką mažiau nei pats pavyduolis.

Tad ar įmanoma rasti išeitį iš situacijos, kad ir avis būtų sveika, ir vilkas sotus? Kitaip tariant, ar įmanoma tokioje situacijoje išsaugoti šeimą , darnius santykius bei abiejų pusių sveikatą?

Deja, universalių vaistų nebūna. Tėra tik paprastas patarimas: kuo daugiau šnekėtis tarpusavyje. Jeigu kažkur, giliai širdyje, ima kirbėti pavydo kirminas, tiesiog nespausdami ir nemoralizuodami pasakykite apie tai savo antrajai pusei, mėgindami paaiškinti kas jus neramina. Juk tai jūsų išrinktasis, jūsų mylimas žmogus, kuris turėtų jus suprasti.

O jei stovite kitoje barikadų pusėje ir link jūsų ima lėkti pavydu užnuodytos strėlės , patarti būtų galima tą patį – pasikalbėkite. Pasakykite, kad jums nelengva, nes jūs nesuprantate antrosios pusės nerimo priežasčių. Būkite kantrūs ir geranoriški  mėgindami paaiškinti savo antrajai pusei, kad nėra reikalo kelti bangų . Nes jeigu vienas kitą išsirinkote, vadinasi turėjote bendrų sąlyčio taškų ir turėtumėte suprasti vienas kitą.

Siekite harmonijos tiek su savimi, tiek su antrąja puse ir atminkite, kad santykiai niekada netaps harmoningi, jei nebendrausite tarpusavyje…

Leave a Reply