Penketo asmenybė

Jūs pažįstate save, esate užpildytas žmogiškos jėgos. Jūs – žmogus, stovintis ant žemės, ištiesęs rankas į dangų, norėdamas apglėbti visą pasaulį, ir protu pasinėręs į begalybę.

Turite neeilinį intelektą, kūrybinių sugebėjimų, turtingą vaizduotę. Esate labai judrus, neramus ir permainingas. Išsiskiriate nekantra, originalumu ir impulsyvumu. Esate visada pasiruošęs pažinti ir patirti visa, kas dar nežinoma, neįprasta ar nauja. Jus traukia viskas, kas yra laisva ir permaininga. Jums nereikia nei nusiraminimo, nei apsaugos – gyvenate šia diena ir visada galvojate apie ateitį – Jus pastoviai valdo nuotykių ir naujų įspūdžių aistra. Neabejodamas išraunate atgyvenusias ir toliau neleidžiančias vystytis tradicijas.

Jūs nepaprastai gerai ir labai greitai įsisavinate naują informaciją: tiek pagrindines idėjas, tiek skirtingus kokios nors temos niuansus. Tuo pat metu galite domėtis keliais dalykais iš karto. Turėtumėte susikoncentruoti ties viena kažkokia sritimi, ir joje maksimaliai išnaudoti savo daugialypius talentus. Jeigu tai pavyks, bet koks tikslas Jums bus pasiekiamas.

Esate labai neramus ir nervingas, aštriai ir staigiai reaguojate į įvairius dirgiklius. Jūs pastoviai skubate, norite iš karto būti visur, kur kas nors vyksta. Labai daug kuo domitės, daug ką norėtumėte pergyventi savo kailiu. Esate spontaniškas ir betarpiškas, mylite gyvenimą, ir tuo įkvepiate kitus. Sudarote romantiškų, labai pasitikinčių savimi žmonių įspūdį, nors po fasadu slepiasi didelis drovumas. Paprastas ir pilkas kasdienis gyvenimas – tai prarastas laikas, nes kiekvieną naują dieną priimate kaip iššūkį ir nežinomą, tačiau įdomų nuotykį, kurį reikia išgyventi iki galo, nieko neplanuojant ir neprognozuojant. Esate nepataisomas avantiūristas, su džiaugsmu rizikuojate. Toks Jūsų gyvenimas verčia baisėtis “stabilesnius“ žmones.

Labai dažnai esate jautrus ir reakcingas. Jūsų reakcijos yra instinktyvios ir neprognozuojamos. Be kokios nors racionalios, aplinkiniams suprantamos priežasties staigiai pereinate nuo pačios giliausios euforijos iki pačio niūriausio nusivylimo. Viską intensyviai jaučiate ir išgyvenate, sugebate pagauti bet kokį realybės atspalvį, ir pasinaudoti juo.

Stiprus nepriklausomybės jausmas. Jūs priešinatės visokiems apribojimams, nes Jums pastoviai reikalinga laisvė. Aplinkiniai žmonės turi suprasti tikrąjį Jūsų “aš“ ir susitaikyti su tuo. Tik tokiu būdu Jūs galima išlaikyti prie savęs. Priešingu atveju, Jūs greitai sutraukysite laikančius Jus pančius. Neegzistuoja tokios grandinės, kurios galėtų apriboti Jūsų laisvę.

Mėgstate keliones, keisti aplinką, lankyti tolimas ir egzotiškas šalis. Ši permainų meilė yra neatskiriama Jūsų požiūrių ir planų dalis. Jūs visada puikiai jaučiatės ten, kur yra ekspansija, judėjimas.

Galbūt, gyvenate savo gerbėjų aplinkoje – tai ne nuostabu, juk Jūs – ryški individualybė.

Tačiau tie, kurie yra artimiau su Jumis pažįstami, arba yra pergyvenę netikėtą Jūsų nuotaikų kaitą, puikiai supranta, kaip sunku gyventi su Jumis. Jei Jus kas nors išprovokuoja, Jūsų agresyvios, netgi žiaurios pastabos, patenka tiesiai į taikinį – į aplinkinių širdis.

Kaip bebūtų, tačiau esate garbingas, nesate pikta menantis, ir greitai atleidžiate už skriaudas. Jūsų išsišokimai dažniau kenkia Jums patiems, nei Jūsų “skriaudžiamiems“ žmonėms. Stengiatės tobulėti dvasiškai, tačiau jokiam reikalui visiškai savęs neatiduodate. Jūs stengiatės viską suprasti, visur dalyvauti, tačiau neleidžiate emocijoms paimti viršų – bet kokiu atveju sugebate racionaliai mąstyti.

Jums nebūdingas kerštingumas, pyktis, priešingai, Jus patį labai lengva įžeisti ar apgauti, nes esate gana paprastas, patiklus, netgi naivus. Iki gilios senatvės išsaugote švarų ir aiškų vaikišką protą (labai sveikintinas dalykas niūruolių Lietuvoje), nors savo patirties dėka esate sudaręs patyrusių, rimtų ir orių žmonių įspūdį. Be to, su laiku išmokstate paslėpti savo įgimta drovumą. Kitiems atrodo, kad toks drąsus, progresyvus ir dinamiškas žmogus negali būti drovus.

Paprastai esate draugiškas, gerai išauklėtas, simpatiškas, lengvai prisitaikote prie aplinkos. Ten, kur Jūs pasirodote, karaliauja judėjimas, aktyvumas, pakili nuotaika. Esate lyg “gyvenimo druska“, žavingas, šiltas, ir turintis kažkokį neapibrėžtą magnetizmą, traukiantį kitus žmones. Šias Jūsų savybes labai mėgsta aplinkiniai, esate populiarus (-i) tarp priešingos lyties atstovių (-ų).

Jausdami, kad save realizuojate – esate laimingas. Tokiu metu niekas negali sugadinti Jums nuotaikos, gyvenimo džiaugsmo, noro veikti. Jūsų humoro jausmas pasireiškia staigiais ir puikiais atsakymais – replikomis. Bet kokiame kolektyve ar bet kokio susitikimo metu greitai atsiduriate dėmesio centre.

Jūsų gyvenimas yra daug įdomesnis ir įvairiapusiškesnis, nei kitų žmonių. Turite išmokti pozityviai išnaudoti savo didelę energiją, priešingu atveju, gali užvaldyti pasyvumas, nepasitenkinimas gyvenimu, nuobodulys, netgi agresyvumas. Jūs nepakenčiate rutinos ir monotoniškumo. Pastarieji dalykai Jus žlugdo, veikia destruktyviai. Emocijų nepakankamumas Jus gali padaryti nelaimingiausiais žmonėmis pasaulyje. Tiek pat nepageidautini yra įvairiausi įsipareigojimai ir nurodymai. Šiais atvejais manysite, kad gyvenimas Jus apgavo, nes, Jūsų manymu, esate vertas daugiau.

Tokio tipo vaikai yra labai jautrūs, aktyvūs ir nervingi. Protingi ir kūrybiški, jiems reikalinga šiluma ir didelė meilė. Jų tėvams reikia laviruoti tarp nuolaidumo ir disciplinos. Tėvai dažnai net neįtaria apie intensyvų jų vidinį gyvenimą. Tik paauglystėje pasireiškia tikrasis jų charakteris.