Pergudrauti velnią

Istorija, kuri atskleidžiama šiandien knygoje „Pergudrauti velnią“, buvo slepiama nuo 1938 m. Tam tikrai buvo ne viena svarbi priežastis. Kodėl paties Napoleono Hilo rankine mašinėle parašytą rankraštį šeima slėpė užrakintą septyniasdešimt dvejus metus. Kodėl? Nes jie bijojo reakcijos, kurią galėjo sukelti šis kūrinys.

Hilo drąsa, atskleidžianti kasdienį Velnio buvimą aplink kiekvieną iš mūsų, mūsų bažnyčiose, mokyklose ir politikoje, gąsdino tuometinį visuomenės branduolį. O kaip vertinama ši knyga šiandien, gali atsakyti tik tie kurie perskaitė.

Ar tikrai velnias valdo 98 procentus žmonijos?

98 iš 100 tų kurių protuose apsigyvena baimė ir nuolat auga yra valdomi ir kontroliuojami velnio. Pagrindinės žmonių baimės yra šios: skurdo, kritikos, prastos sveikatos, meilės praradimo, senatvės ir mirties. Bet daugiausia žmonių nuolat bijo skurdo ir mirties. Vienu ar kitu gyvenimo momentu pas žmones atsiranda viena ar net abi šios baimės. Šios baimės žmonių protuose atsiranda labai greitai. Mes susikuriame kažką, kas neegzistuoja, ir tai kas iš tikro egzistuoja. Visos baimės formos nusidriekia už erdvės, kuri yra žmogaus prote, ir už proto ribų. Iki tol, kol pradedame mąstyti.

Tačiau nuo mažumės jaunus protus sugundo, cigaretės, alkoholis. Alkoholiniai gėrimai sunaikina nepriklausomo mąstymo galią, cigaretės naikina atkaklumo galią; jos naikina ištvermę; slopina gebėjimą susikoncentruoti; jos bukina vaizduotę, jos kenkia bei kitais būdais padeda užkirsti žmonėms kelią efektyviai panaudoti savo protą.

Pasaulyje milijonai žmonių, tiek jaunų, tiek ir senų, vyrų ir moterų, kurie kasdien surūko po du pakelius cigarečių. Tai reiškia, kad milijonai žmonių palaipsniui naikina savo atsparumo jėgą.

Vieną dieną prie rūkymo įpročio prideda ir kiti mąstymą griaunantys įpročiai, kol galiausiai jų protas užvaldomas.

Įpročiai pasireiškia poromis, po tris ar net keturis. Bet koks įprotis, kuris silpnina žmogaus valią, privilioja pulką giminaičių, kurie įsišaknija ir perima proto kontrolę. Įprotis rūkyti ne tik mažina atsparumą ir slopina atkaklumą, bet ir atleidžia vadeles, plėtojant žmonių tarpusavio santykius.

Aukų milijonai ir skaičius kasdien auga. Šiam įpročiui pasida didžioji pasaulio dalis. Labai jauni berniukai ir mergaitės pradeda pratintis prie šio įpročio. Jie mokosi rūkyti, matydami kaip tai daro jų tėvai ir vyresni broliai bei seserys.

Plaukimas pasroviui

Kai žmogus pradeda plaukti pasroviui dėl bet kokio dalyko, jis tiesiu taikymu eina prie pragaro vartų.

Geriausiai galime apibrėžti žodžius „plaukimas pasroviui“ taip: – žmonės, kurie galvoja patys, niekada neplaukia pasroviui, o tie, kurie patys mažai galvoja arba visai negalvoja, ir plaukia pasroviui. Pasroviui plaukiantis žmogus yra žmogus, kuris leidžiasi, kad jį paveiktų ir valdytų aplinkybės už jo paties proto ribų. Jis verčiau leis užimti jo protą ir galvoti už jį užuot varginęsis ir galvojęs pats. Pasroviui plaukiantis žmogus yra žmogus, kuris priima viską, kad ir ką gyvenimas būtų jam paruošęs, ir dėl to nei neprieštarauja, nei nekovoja. Jis nežino, ko nori iš gyvenimo, ir visą laiką praleidžia gaudamas tik tiek. Pasroviui plaukiantis žmogus yra žmogus, kuris turi daug nuomonių, bet nė viena iš jų nėra jo paties. Daugumą jų parūpina aplinka.

Pasroviui plaukiantis žmogus yra žmogus, kuris proto atžvilgiu yra pernelyg tingus, kad galvotų savo galva. Dėl šios priežasties žmonių mąstymas valdomas velnio.

Tuo šioje knygoje pokalbis su velniu nesibaigia, istorija atskleidžia dar augelį būdų kaip velnias užvaldo žmonių protus, taip pat knygoje rašoma, kaip nepasiduoti užvaldomam velnio, kaip džiaugtis gyvenimu ir patirti sėkmę.

Štai septyni principai, kuriuos, pasak knygos autoriaus, reiktų įvaldyti, norint „pergudrauti velnią“:

1.      Aiškiai apibrėžto tikslo turėjimas
2.      Savidisciplina
3.      Mokymasis iš nesėkmių
4.      Aplinkos įtakos suvokimas ir kontrolė
5.      Gebėjimas naudoti laiką, kaip įrankį
6.      Harmonija
7.      Atsargumas