Pitagoro kvadratas, skaičiavimas

Magiškasis kvadratas arba kitaip sakant, skaičių matrica – Pitagoro kvadratas. Kaip sudaryti ar apskaičiuoti?

:)

Turbūt daugeliui, kaip ir man, yra įdomiau pasiskaičiuoti pačiam, negu tiesiog suvedus gimimo datą gauti rezultatą, sutinku tai papraščiau, bet ar įdomiau? Tad, Pitagoro kvadrato skaičiavimo metodika, iš tikrųjų tai nieko sudėtingo 

1. Užrašome dominančią gimimo datą, pvz.:

1991 06 10.

2. Sumuojame visus skaičius iš eilės tol, kol gausime vieną skaičių. Į nulius nekreipiame jokio dėmesio, tarsi jų nėra. Pvz.:

1+9+9+1+0+6+1+0 = 27.

Gavome pirmąjį darbinį skaičių – 27, jis bus reikalingas. Kadangi jis dar ne vienaženklis, tai sumuojame toliau. Pvz.:

2+7 = 9.

Gavome vieną skaičių – 9 – antrasis darbinis skaičius.

Tačiau tokių sumavimų gali būti ir daugiau. Pvz.: jeigu pirmoji suma būtų buvusi 29, tai sumavimas vyktų taip: 2+9 =11 =2 (1+1 =2). Šiuo atveju darbinis skaičius – 2

3. Užrašome gimimo datą, pradedant nuo dienos, mėnesio, o visus kitus sumuojant gautus skaičius užrašome apačioje (antroje eilutėje), pvz.:

Pitagoro kvadrato skaičiavimas

4. Dabar – pats sudėtingiausias veiksmas, kuriame dažnai padaromos klaidos. Pirmosios eilutės pirmąjį skaičių (t. y. gimimo dienos pirmąjį skaičių) dauginame iš 2-jų ir rezultatą atimame iš pirmojo darbinio skaičiaus (t. y. iš pirmos sumos). Taip gauname trečiąjį darbinį skaičių ir prirašome antroje eilutėje. Pvz.:

1×2 = 2 ir 27-2 = 25.

25 – trečiasis darbinis skaičius – tačiau jis dar nėra natūralusis skaičius, todėl sumuojame ir gauname: 2+5 = 7 – ketvirtąjį darbinį skaičių, kurį taip pat prirašome antroje eilutėje. Gauname:

Pitagoro kvadrato skaičiavimas

5. Tolimesnius veiksmus reikia atlikti su šių dviejų eilučių skaičiais. Sumuojame pirmąjį ir trečiąjį darbinius skaičius (kol gaunam vienaženklį skaičiuką).

27+25 = 52; 5+2 = 7

Gauname penktąjį papildomą darbinį skaičių – 7.

Sumuojame antrąjį ir ketvirtąjį darbinius skaičius ir gauname šeštąjį darbinį skaičių:

9+7 = 16; 1+6 = 7

Šeštas papildomą darbinis skaičius yra 7.

Visus gautus skaičius taip pat įrašom antroje eilutėje. (Papildomus 5 ir 6 skaičių galima ir neskaičiuoti, tačiau norint gauti tikslesnius skaičiavimus, visgi rekomenduojama ir juos pasiskaičiuot)Mūsų pnagrinėjamas pavyzdukas atrodytų taip:

Pitagoro kvadrato skaičiavimas

6. Išbraukiame visus abiejose eilutėse esančius nulius ir surašome skaičius tokia tvarka:

1 4 7 2 5 8 3 6 9

Patogu kiekvieną eilutėse esantį skaičių pakartoti nurodytoje vietoje tiek kartų, kiek tų skaičių yra tose dviejose gautose eilutėse. Jeigu kokio nors skaičiaus nėra, toje vietoje užbraukite brūkšnį. Mūsų pvz.:

Eilutėse yra trys vienetai, todėl įrašome vienetą tris kartus. Du dvejetai – rašome du kartus, trejeto nėra – brūkšnys, ketvertų irgi nėra – brūkšnys, penketas – vienas, rašom vieną kartą ir t. t.

Pitagoro kvadrato skaičiavimas
:)

Ši gautoji skaičių matrica ir yra Pitagoro kvadratas arba dar vadinama Pitagoro lentelė arba Pitagoro skaičiais arba Pitagoro magiškuoju kvadratu 

7. Aišku, vertėtų neužmiršt ir pasitikrinti ar “nepametėte” kokio nors skaičiuko, sudarydami matricą: jų turi būti tiek, kiek yra dviejose eilutėse, aišku, neskaičiuojant nulių. Mūsų atveju tokių skaičių yra 14.

8. Pagaliau paskutinis žingsnis. Magiškajame kvadrate turi reikšmės ne tik skaičiai bei jų kiekis, bet ir atskiros eilutės, stulpeliai, įstrižainės ir, žinoma, jose esančių skaičių kiekis. Tai tarsi apibendrinančios charakteristikos. Kuo daugiau skaičių eilutėse, stulpeliuose, tuo stipriau išreikšta ta charakteristika. Taigi, gautame magiškajame kvadrate suskaičiuojame, kiek yra skaičių kiekvienoje eilutėje, kiekviename stulpelyje bei įstrižainėse, ir prirašyti jų sumas eilučių, stulpelių ir įstrižainių pabaigoje, t. y. šalia jų, patogioje vietoje. Taigi mūsų analizuojamo žmogaus užbaigtas magiškasis kvadratas atrodys taip:

Pitagoro kvadratas