Plaukų spalvos nuėmėjas

Daugelis su savo plaukų spalva eksperimentavusių merginų dažnai būna nepatenkintos nauja savo plaukų spalva. Juk dažant plaukus namuose galima gauti visiškai nenuspėjamą plaukų atspalvį. Jei nepasisekė su plaukų spalva, yra keletas metodų, padėsiančių ištaisyti nesėkmingą dažymo klaidą.  Tai spalvą pašalinantys preparatai, rūgštiniai spalvos nuplovimai ir natūralios naminės plaukų kaukės, kurioms padedant galima šiek tiek pataisyti nevykusią spalvą, padaryti ją prislopintą.

Jeigu nudažėte plaukus pernelyg tamsia spalva ir norite juos pašviesinti, kirpėjas gali pasiūlyti jums pasinaudoti spalvą nuplaunančiomis priemonėmis. Šie preparatai pašviesina plaukus net 4 atspalviais.

Tačiau prisiminkite, jog pašalinti plaukų spalvą reikia kirpykloje, pas profesionalų kirpėją. Taip pat atminkite, jog nuimant plaukų spalvą cheminėmis priemonėmis, plaukams tai labai kenkia, todėl po tokių procedūrų būtina atgaivinti plaukus maitinamosiomis kaukėmis ir balzamais.

Kuo tamsesnė plaukų spalva, tuo sunkiau ją nuplauti per vieną kartą. Net patyrusiam plaukų stilistui gali prireikti net kelių kartų, kad pašalinti visą spalvos tamsumą. Žinoma, galima ir pačioms pabandyti namuose nuplauti netikusią spalvą, tačiau gerų rezultatų tokiomis sąlygomis garantuoti tikrai negalima.

Šiandien gamintojai siūlo labiau tausojančias plaukų spalvos nuėmimo priemones – tai rūgštinės priemonės be amoniako ir spalvą pašalinančių komponentų. Pasak gamintojų rūgštiniai plaukų spalvos nuėmėjai nepažeidžia plaukų. Šios be amoniako pagamintos priemonės nenuima plaukų spalvos, o tik ištraukia iš jos dirbtinį dažantį pigmentą.

Priemonės nepaliečia ataugusių (nedažytų) plaukų šaknų, ir veikia tik rūgštimi paveiktą plaukų dalį (nudažytą atspariais dažais). Seną plaukų spalvą galima pašalinti per 1-2 kartus, plaukų spalva pašviesės 2-3 atspalviais.

Egzistuoja ir natūralūs plaukų spalvos nuėmėjai. Žinoma, jie nėra tokie efektyvūs, tačiau nekenkia plaukams, ir netgi atstato jų pažeistą struktūrą. Pačios populiariausios iš šių priemonių – augaliniai aliejai – varnalėšų, alyvuogių, migdolų, sėmenų ir kt. Įtrinkite aliejų į plaukus prieš plaunant galvą. Efektą galima sustiprinti įpylus į aliejų šiek tiek alaus arba konjako. Kaukę ant plaukų reikia laikyti apie 3 valandas. Po to kruopščiai išplauti plaukus šampūnu ir praskalauti juos vandeniu su citrina.  Galima praskalauti plaukus ramunėlių nuoviru.

Lengvai prislopinti plaukų spalvą galima pasidarius plaukų kaukę iš rūgpienio arba kefyro. Suvilgykite plaukus kefyru ir taip palikite juos 1,5 valandos. Žalsvą plaukų atspalvį gali pašalinti aspirino tirpalas (5 tabletės stiklinei vandens).

Ūkiško muilo pagalba taip pat galima šiek tiek išplauti plaukų spalvos. Tačiau atminkite, jog muilas stipriai išdžiovina plaukus ir galvos odą, todėl nepamirškite praskalauti plaukus parūgštintu vandeniu ir plaukų drėgmės balansą atstatyti drėkinamosiomis plaukų kaukėmis.