Category Archives: Astrologija

pyktis

Pavydas pagal zodiako ženklą

Mes puikiai žinome, jog pavydas kenkia santykiams, žudo meilę. Tačiau pavydas – nuolatinis meilės palydovas. Turbūt dažnoj poroj ar šeimoj, netyčia gaunasi taip kad pvz. “Kur tu buvai?” skamba dažniau negu “Aš tave myliu”. Ir žinoma, tinkamai suvaidinta pavydo scena kartais atšviežina santykius bei meilė gauna impulsą.

horoskopo zenklu spalvos

Horoskopo ženklų spalvos

UGNIES ŽENKLAI

Avinas – 3 dalys raudonos

Liūtas – 2 dalys raudonos ir 1 dalis geltonos

Šaulys – 2 dalys raudonos ir 1 dalis mėlynos

ORO ŽENKLAI

Svarstyklės – 3 dalys mėlynos

Vandenis – 2 dalys mėlynos ir 1 dalis raudonos

Dvyniai – 2 dalys mėlynos ir 1 dalis žalios

VANDENS ŽENKLAI

Skorpionas – 3 dalys žalios

Vėžys – 2  dalys žalios ir 1 dalis mėlynos

Žuvys – 2 dalys žalios ir 1 dalis geltonos

ŽEMĖS ŽENKLAI

Jautis – 3 dalys geltonos

Ožiaragis – 2 dalys geltonos ir 1 dalis žalios

Mergelė – 2 dalys geltonos ir 1 dalis raudonos

www.lev.lt

Septintasis zodiako ženklas – svarstyklės

Svarstyklės – Zodiako žvaigždynas dangaus pietų pusrutulyje. Graikų mitologijoje siejamas tiek su svarstyklėmis teisingumo deivės Temidės rankose, tiek su svarstyklėmis derlingumo deivės Demetros (Mergelės žvaigždynas) rankose. Iki pat helenizmo periodo egzistavo ir kitas žvaigždyno pavadinimas – Skorpiono Žnyplės, kadangi kažkada tai buvo vaizduojama kaip dalis Skorpiono žvaigždyno. Pagal Ptolemėją, žvaigždės naščių galuose veikia panašiai kaip Merkurijus ir Jupiteris, o centre – panašiai kaip Saturnas ir šiek tiek panašu į Marsą.

 Svarstyklės (lot. Libra) – rugsėjo 23 d. – spalio 23/24 d. Septintasis Zodiako ženklas.

Aštuntasis zodiako ženklas – skorpionas

Skorpionas – dangaus pietų pusrutulio Zodiako žvaigždynas, kuriame yra daug ryškių žvaigždžių. Graikų buvo siejamas su gigantišku skorpionu, kurį įniršusi Artemidė pasiuntė užmušti medžiotoją Orioną. Pagal Ptolemėją, ryškios žvaigždės priešais Skorpiono kūną veikia panašiai kaip Merkurijus ir iš dalies kaip Saturnas. Antares, vidurinė iš triejų Skorpiono kūne esančių žvaigždžių, veikia kaip Marsas ir iš dalies kaip Jupiteris. Žvaigždės uodegoje – kaip Saturnas ir Venera, žvaigždės geluonyje – kaip Merkurijus ir Marsas; ūkas – kaip Marsas ir Mėnulis.

 Skorpionas (lot. Scorpio) – spalio 23/24  – lapkričio 22/23 d. Aštuntasis Zodiako ženklas.

1982 m. Plutonas įėjo į Skorpiono žvaigždyną ir išbuvo jame iki 1995 m. Tuo laikotarpiu įvyko eilinė sąmonės transformacija, naujų Gamtos dėsnių atradimas, daugelio žmonių santykio su mirtimi pasikeitimas.

 Simbolis – dvigubas Avino ženklas – tai fizinio ir energetinio pasaulio energijos transformacija, siekiant ją sukoncentruoti į geluonį ar strėlę tam, kad ji galėtų pasireikšti dvasiniame pasaulyje – Archetipų, bendražmogiškųjų ir amžinųjų žinių pasaulyje. Strėlė simbolyje – tai bitės geluonis arba gyvatės dantis; mediko ar akupunktūristo adata; slaptas ginklas arba vaistas, keičiantis viso organizmo būklę, sąmonę ir suvokimą.

Vaizdavimas – skirtingose epochose simbolio suvokimas ir vaizdavimas skyrėsi. Dažnausiai buvo vaizduojamas kaip skorpionas, gyvatė, rečiau – kaip drakonas (tada buvo siejamas su Erelio žvaigždynu). Dabar vaizduojamas kaip skorpionas.

 Valdovas – Plutonas ir Marsas.

Plutono valdymas simbolizuoja skorpiono transformacijos jėgos gylį ir subtilumą. Niekas neišvengs jo akylo žvilgsnio, niekas neliks pūti ir savimi teršti besivystantį objektą, bet bus efektyviai panaudotas ir paverstas į naudingą ir reikalingą. Šia prasme Skorpionas kaip ir Plutonas visiškai  nelepus. Skorpionams – praktiškiems psichologams – tenka bristi į giliausias žmonių dvasios ir santykių kanalizacijas, bet jiems pavyksta ne tik sėkmingai atlikti kanalizacijos darbus, bet ir išplaukti švariems bei padėti žmogui savo žemiausius pradus paversti vidutiniais ar net aukščiausiais pradais. Plutonas žemiausios oktavos Skorpionui duoda valdžią prieš blogio jėgas (griežto egregoro kanalą), padarydamas jį nenugalimu juoduoju mokytoju. Aukščiausios oktavos Skorpionui jis duoda valdžią ir prieš save patį (gebėjimą matyti ir transformuoti savo psichiką), ir prieš pasaulį, ypač jo kokybinių pasikeitimų metu. 

Marso, kaip antrojo Skorpiono valdovo, vaidmenį reikia suprasti teisingai. Marsas duoda Skorpionui ypatingą jėgą ir energiją, bet tik tada, kai Skorpionas viduje pasiruošęs veikti, ir jis, būdamas moteriškas ženklas, visada reaguoja į išorinį poveikį. Todėl teisingiau Skorpioną matyti ne kaip betarpišką šaltinį, o per jį pasireiškiančios jėgos laidininką. Tai tinka visiems ženklams, bet čia yra du niuansai. Pirmiausia, Skorpionas gali tik reaguoti, o ne pirmas pulti, ir antra – jo reakcija nukreipta į objekto pakeitimą, o jo energijos tipas nustatomas pagal objekto energetiką. Žodžiu, Skorpionui būdinga transformacija, kurią išgyvena jo aplinka ir jis pats, bet nebūdinga energetika, kuri kiekvieną kartą būna kitokia. Būtent tai leidžia skorpionui subtiliai dirbti su delikačiais objektais, o su grubiais – grubiai.

Marsas taip pat duoda Skorpionui didelę seksualinę energiją. Apskritai seksas jiems atrodo mistiška paslaptingo gyvenimo ir mirties rato dalis. Tame rate Skorpionas atlieka ypatingą vaidmenį.  

 Buveinė – Marso ir Plutono (šiuolaikinėje astrologijoje).

Egzaltacija – Urano.

Urano kulminacija duoda išvystytam Skorpionui tam tikrą kūrybinį pradą. Transformacijos būdas ir labiausiai rezultatas tampa nenuspėjamas. Apskritai, Urano kulminacija simbolizuoja vandens stichijos poveikio nenuspėjamą rezultatą. Visgi, neatidirbus šito, nenuspėjamumas dažniausiai turi neigiamą atspalvį (netikėtai gaunasi žymiai blogiau, nei buvo sumąstęs Skorpionas) bei reikalauja daugiau dėmesio bei įsijungimo į situaciją. Atidirbus atsiranda galimybė originaliai matyti daiktus, savotiškai vertinti būtinus pokyčius, transformacijos tikslus bei metodus, dažnai imamus iš tolimos ateities (arba pasąmonės gelmių, į kurias gali patekti išvystytas Skorpionas), visgi visa tai padaryti konstruktyviu labai sudėtinga. Žymiai lengviau Uranas pasireiškia netikėtuose skorpioniškuose siautėjimo priepuoliuose, primenančiuose šaltą vandens krioklį.

 

Krenta – Mėnulis.

Mėnulio kritimas Skorpione rodo jo vidinį nestabilumą, nors jis ir priklauso pastoviąjam kryžiui. Skorpionas pastovus tik tuo, kad nuolat graužia save ir nepalieka nieko be pakeitimų. Skorpionas, kaip pastovus ženklas, turi galingą energetiką, pastovius siekius ir stiprias pasąmonės programas – bet jos keičiasi, o su jomis ir siekiai, ir įsitikinimai, ir netgi Skorpiono energetika. Žemiausiam lygmenyje Mėnulio kritimas duoda Skorpionui nepaprastą pavyduliavimą, norą tiesiog absorbuoti mylimą sutvėrimą (ar objektą) ir į skutelius sudrąskyti bet kurį, kas bandys į jį kėsintis. Mėnulis duoda jam begalę troškimų, taip pat ir seksualinių, kuriuos jam labai sunku įgyvendinti ir kurie pridaro daug energetinių skylių jo energetikoje. Augant sąmonei ir pereinant į erelio lygį tos skylės užsitraukia, o Mėnulis su Venera daro Skorpioną atidų ir rūpestingą, kokį sunku net įsivaizduoti žemame lygmenyje. Tai pareikalauja didelio pasiaukojimo, bet užtat išauga jo gebėjimas suvokti bei psichika darosi vientisesnė.

 Išvaryta – Venera, Chironas.

Užguita Venera labai pastebima neatidirbtame Skorpione, kuris pasiruošęs įgelti pačiam nuostabiausiam žmogui ir užnuodyti paties harmoningiausio kolektyvo nuotaiką. Iš kitos pusės, moteriškas Skorpiono principas glaudžiai susijęs su Venera, būtent ji duoda išvystytam Skorpionui suvokimo subtilumą. Visgi tam, kad įgyvendintų savo transformuojančią funkciją, skorpionas turi išjungti Venerą ir įjungti Marsą bei Plutoną, o tai nėra labai lengva, todėl žemasis Skorpionas mieliau laiko Venerą užguitą. Vis labiau atidirbama Venera pradeda Skorpiono gyvenime pasireikšti aktyviau, o Marsas ir Plutonas vis mažiau, Skorpionas darosi labiau socialiai priimtinas ir pakenčiams, mažiau emocionaliai įtempiantis, emocijos darosi vis subtilesnės ir valdomesnės. Šalia seksualumo (seksualinės energijos spinduliavimo) atsiranda jausmingumas (gebėjimas jį suvokti). Labai sunkiai supratime ir etikoje pradeda atsirasti estetinis pradas (žemas Skorpionas vertina tik energiją, o labiausiai seksualinę). Čia estetinis Veneros principas atidirbamas ypač sunkiai (sunku įvertinti formų grožį, kai tu nusiteikęs jas griauti), bet tai būtina tam, kad negriautų visko iš eilės, o vykdytų pakeitimus tik ten, kur to reikia didesniai harmonijai pasiekti.

Užguitas Chironas simbolizuoja vidinį Skorpiono veržimąsi į suvokimą to, kas vyksta išorėje, o ir jame pačiame, slaptą norą pamatyti praktinius savo veiklos rezultatus. Blogai atidirbtas Skorpionas chaotiškai gelia visus papuolančius po jo gyliu, jis visiškai nesuvokia, kas vyksta aplink, o ir jame pačiame, kokia jo veiksmų motyvacija ir kokios jų pasekmės. Palengva, evoliuciškai tobulėdamas, Chironas duoda supratimą, kad kiekvienam jo kelyje pasitaikiusiam  žmogui būtinas tam tikras poveikis. Paprasčiau kalbant, gelti reikia ne iš karto ir ne bet kur, ne į priekinius šarvus, o į intymias vietas. Chironas taip pat duoda išvystytam Skorpionui galimybę suprasti savo labai sudėtingus psichinius procesus, stabdo nekonstruktyvias Skorpiono savigraužas, panašias į save nuo uodegos ryjančią gyvatę, padeda išdiferencijuoti pasąmonės programas, aukštąjį ir žemąjį “aš” bei kurti save sąmoningai.

 Trigonas (stichija) – Vandens.

Kryžius – fiksuotas.

Ženklo dvasia – Barbielis.

Mineralai – hematitas, topazas.

Devizas – regeneracija, tylumas, išradingumas.

Principas – „viskas arba nieko“.

Raktas – „aš trokštu, aš geidžiu“, „kūryba“.

Pasaulėžiūros pagrindas – dinamiškumas.

Ezoterinėje krikščionybėje  – atitinka Apaštalą Tomą.

Alcheminio proceso stadija – Separacija.

Heraklio žygdarbis – atnešė aukso obuolius iš Hesperidžių sodo.

 

Ženklo energija – dvasingo Skorpiono energija nukreipta į iliuzijų, Majos, senų kūno, energijos ar sąmonės apvalkalų, trukdančių matyti Realybę, sugriovimą. Skorpiono energija – didelis vidinis potencialas ir įtampa prieš kiekybės perėjimą į naują kokybę, įtampa prieš Anapus, Nežinomybės ir Paslapties barjerą, prieš susitikimą su Mirtimi ir įėjimą į naują gyvenimą.

Dėl Urano egzaltacijos Skorpione slypi Vandenio energija – Tiesos šauklys. Skorpione stiprus Marsas, todėl žmonės Skorpionai labai aktyvūs, bet šis aktyvumas – ne aiškiai demonstruojama Avino jėga ar Ožiaragio monumentalūs gynybiniai statiniai. Tai – vidinio AŠ jėga, griaunanti ne išorines, o vidines užtvaras.

 Bendra reikšmė –  pats energingiausias ir paslaptingiausias ženklas. Žmogus su išreikšta Skorpiono energija padaro didelį įspūdį – dažnai tai lemtingas vyras moteriai arba lemtinga moteris vyrui. Žmogaus skorpiono magizmui ir magnetizmui dažnai neįmanoma atsispirti – jis juk naudoja paslaptingą ir galingą sekso energiją – gyvybės ir mirties energiją, paslaptingąją jogų Kundalini. Dėkinga Plutono padėtis padeda pasiekti uždraustų gyvybės medžio vaisių. Pažeistas Plutonas nurodo riziką, ir tokiu atveju Skorpionas sukuria gyvatę-gundytoją, gundančią žmogų panaudoti seksualinę energiją ne kūrybai Archetipų pasaulyje, o veiklai stichijų ir energijų pasaulyje. Negatyvios Skorpiono ir Plutono energijos stipriau veikia moteris, kadangi šio ženklo projekcija žmogaus kūne – tai lytinių organų sritis. Tai aprašyta ir Biblijoje: Ieva buvo suviliota obuolio, kaip  gimdos, kiaušinio, vaisiaus ar Žemės simbolio, energija.

 Psichologinė charakteristika – įžvalgumas, supratingumas, aistringumas, bekompromisiškumas, polinkis į kraštutinumus, sugebėjimas atsidurti energetiniame įvykių centre.

Žmonės skorpionai gali būti skirstomi į dvi griežtas kategorijas – mistikus ir materialistus. Materialistai dažnai yra uždaro būdo, tačiau turi stiprias aistras, ir net jei kartais jie atrodo nuobodūs, gindami savo gyvenimiškus interesus būna labai ryžtingi. Žmonės skorpionai visada linkę į pavydą. Šis ir panašūs trūkumai dažniausiai slepiami po orumo kauke. Atkaklūs, ryžtingi, jausmuose nelabai švelnūs. Nepaisant įžvalgumo, gali būti smulkmeniški ir pedantiški. Pykčio metu gali būti nuožmūs. Įsižeidžiantys ir ilgai prisimenantys bloga. Būna puikūs gydytojai. Turi įgimtą sugebėjimą saugoti fizinio kūno sveikatą ir parodo neįtikėtiną jėgą, gydant ligonius. 

Tam tikra prasme, tai – pats stipriausias Zodiako ženklas. Dažniausiai žmogus skorpionas siekia vystyti ir tobulinti save. Jo stipri valia, stiprūs emociniai impulsai. Dažnai, jo gyvenimas – tai kova su šiais nesibaigiančiais impulsais, kad išmoktų kontroliuoti ir priverstų juos tarnauti kūrybiniam, gydančiam pradui. Žmoguje skorpione išreikštas seksualumas, jis – aistringas meilužis. Jei aistra nekontroliuojama, tai prives prie troškimo kontroliuoti, pavydo, prievartos. Į gyvenimą jis niekada nežiūri lengvabūdiškai. Viską, ką daro, daro rimtai. Jo troškimas – viską daryti tobulai, o tai trukdo pasitikėti kitais.

Išsivystęs žmogus skorpionas – tai aistringas kovotojas už teisingumą, nebijantis net mirties. Priešingai nei žmogus avinas, jis labai pastovus, nes Skorpionas yra fiksuotas ženklas. Laikosi iki pabaigos, nepaisydamas aukų. Jis niekina silpnumą savyje ir kituose, tačiau gali būti ir  didžiadvasis, užjausti; padaryti viską, kad padėtų. Vienok, po to, tikisi, kad žmogus išmoks būti savarankiškas ir pats savimi pasirūpins. Diplomatija – ne jo stichija, kadangi jis nori pasiekti dugną, pačią esmę. Atradimų srityje jo talentai ypatingi, ypač studijuojant okultinius reiškinius. Jis nekalbus, ir vargas tam, kas išduos jo paslaptis ar užsitarnaus jo pyktį. Kovoje jis nežino pasigailėjimo ir nelaukia jo iš kitų. Kas nori susikauti su žmogumi skorpionu, turi pasirengti tam iš anksto. Jis stiprus ir puikiai sudėtas, jo žvilgsnis – veriantis, ir aplink save jis skleidžia kažką mistiško ir spinduliuoja magnetizmu. Gera intuicija, sugeba skaityti žmonių mintis ir priverčia juos išsipasakoti. Dvasiškai išsivystęs žmogus skorpionas iš Gamtos semiasi jėgų kūrybai ir regeneracijai. Jo darbai dažnai ribojasi su stebuklu. Nebijo mirties, kadangi jam būdingas mistiškas  reinkarnacijos suvokimas.

 Sugebėjimai – aktyvumas, energingumas ir veiksmų iniciatyva, jausmų dinamika ir aistringumas; supermeno kompleksas, aukštų yvenimo tikslų turėjimas – sugebėjimas dirbti ekstremaliomis sąlygomis; intuicija ir įžvalga paslaptinguose procesuose; veiksmų ir mąstymo išradingumas ir originalumas.

 Harmoningas (pozityvus) – narsa, polinkis į maksimalias pastangas, intuicija, nuoširdumas, emocinis sodrumas, koncentracija.

Iškreiptas (negatyvus) – įtarumas, kerštingumas, žiaurumas, destrukcija, įniršis, pavydas, perdėtas seksualumas.

 Projekcija (organai) – sritis nuo bambos iki uodegikaulio, apatinė kūno dalis, išoriniai lytiniai organai; apatinė storosios žarnos dalis ir tiesioji žarna, tarpvietė, prostata; nosis ir nosies ertmės; viršutinės lūpos sritis ir „trečioji akis“.

Veikia – imuninę ir lytinę sistemą; paslėptas potencijas ir galimybes, hipnotinius sugebėjimus, pasąmonę; organų ir sistemų disimiliacijos ir regeneracijos funkcijas; erogenines kūno zonas; transcedentines ir transasmenines sąmonės būsenas; potencialią gyvybingumo energiją (jogoje – Kundalini).

Ligos (sveikatos sutrikimai) – infekciniai susirgimai, kylantys dėl sutrikimų kraujo sudėtyje, vidaus sekrecijų liaukose, medžiagų apykaitoje, nusilpus organizmo funkcijoms ir dėl nereguliarių valymosi procesų ar organų persipildymo krauju. Hemorojus, tulžies pūslės ir kepenų uždegimas; skorbutas; nosies gleivinės susirgimai; kanalų spazmai; antinksčių ligos, staigūs inkstų ir šlapimo pūslės, prostatos ir uretros ligų paaštrėjimai.

 Profesijos – žmones skorpionus labai domina paslaptingi fizinio pasaulio reiškiniai, gamtos dėsniai, gimimo ir mirties paslaptys, seksualinių santykių sritis, psichoanalizė. Būdingas noras pažinti save, kitus, valdyti situacijas su minimaliu fiziniu ir energetiniu poveikiu; iššūkis Gamtai ir bandymai pakeisti nulemtą įvykių eigą. Todėl medicinos, fizikos, astronomijos ir astrologijos srityse, moksliniuose ir ekstrasensoriniuose žmogaus prigimties tyrinėjimuose, magijoje ir alchemijoje sekasi žmonėms su anomaliai dideliu Skorpiono ženklo ir artimų jam planetų energijos potencialu. 

www.lev.lt