Category Archives: Emocijos

emoc

Melancholija – rudens emocija

Ruduo nedažnai lepina mus šiltomis dienomis, jaukumu ir maloniais kvapais. Debesuotas oras ir šaltas vėjas gadina mums nuotaiką ir nubloškia į tamsą. Ir tada ateina momentas, kai nieko nesinori daryti, su kuo nors bendrauti. Norisi tik įsisupti į šiltą antklodę ir, gurkšnojant skanią arbatą, praleisti laiką žiūrint filmus.

apat

Apatija: kaip su ja kovoti?

Kiekvienas iš mūsų bent keletą kartų per savo gyvenimą yra patyrę apatijos būseną. Jeigu ji trunka neilgai ir neturi didelės įtakos mūsų gyvenimui ir elgesiui, nėra ko nerimauti. Tačiau, jei apatija užtruko  ilgesnį laiką, dėlto būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

geda

Apie gėdą

Gėda yra daugiaveidė, turi daugybę atspalvių ir užklumpa netikėtai pačiose įvairiausiose situacijose. Gėda būna labai stipri – „siaubas, kokia gėda“, o būna ir visai nežymi – „truputį susigėdau“. Beje, tai priklauso ir nuo konkrečios situacijos, ir nuo asmenybės savybių – kuo labiau žmogus priklausomas nuo kitų nuomonės apie jį, tuo stipriau jis išgyvena gėdą, tuo labiau stengiasi išvengti gėdingų situacijų. O kadangi pretekstą susigėsti norint galima rasti beveik visada, tai tokie žmonės tampa drovūs, stengiasi neišsišokti.

huge

Apie gėrį ir blogį

Tam, kad nustatyti, kas yra gerai, o kas yra blogai, kas yra gėris, o kas yra blogis, labai svarbu suprasti, kur yra riba tarp šių dviejų sąvokų. Pirmiausia išsiaiškinkime, ką reiškia gėris ir blogis.

O

Apie kritiką

Viena iš santykių griaunamųjų jėgų yra kritika. Apeiti kritiką – reiškia prarasti dar vieną galingą ne tik santykių, bet ir savęs paties vystymosi resursą. Kas yra kritika? Tai yra galimybė išreikšti savo nepasitenkinimą, pasakyti apie tai, kas mums nepatinka kitame žmoguje. Arba kritika gali būti kito žmogaus kaltinimas tuo, kuo šis nepatinka kritikui.

tolerantnost(2)

Tolerancija

Tolerancija – tai gebėjimas be agresijos priimti kito žmogaus mintis, elgesį, saviraiškos formas ir gyvenimo būdą.  Tolerancija atsirado vakarų civilizacijoje religiniame lygmenyje.

DIGITAL IMAGE

Kodėl mes verkiame

Ašaros – tai pats akivaizdžiausias ryšio tarp minčių ir kūno pavyzdys: jūs patiriate emocijų antplūdį, o akyse pasirodo ašaros. Jos turi gydomąjį poveikį ir yra pagrindinis būdas, išlaisvinantis nuo slegiančios energijos. Jeigu jūs neliejate ašarų ir nedemonstruojate savo emocijų, o, priešingai, paslepiate jas giliai viduje, tai visiškai įtikėtina, jog tapsite akių infekcinės ligos auka.  Mat tekančios ašaros apvalo akis, garantuotai pašalindamos teršalus. Tokiu pačiu būdu išlaisvindami savo emocijas, galite būti tikri, kad jūsų pasaulio suvokimas bus švarus ir aiškus.

women-facts-honesty

Pavydas: kaip jo atsikratyti

Dažnai tarpusavio santykių psichologijoje susiduriama su situacija, kai vienas iš partnerių jaučia didesnį ar mažesnį pavydą, ir dėl to iškyla bendravimo problemų. Visi savo gyvenime daugiau ar mažiau esame susidūrę su tokiu jausmu kaip pavydas.  Tai yra jausmas, kuriuo paprastai kontroliuojame savo artimuosius ir mylimus žmones.

baimė

Kas yra baimė ir kaip ją įveikti

Baimė – tai pirmiausia natūralus instinktas. Įsivaizduokite, kas būtų, jei žmogus neturėtų baimės jausmo: jis nesvyruodamas galėtų nušokti iš 20 aukšto…  Baimė yra natūrali ir būtina žmogaus reakcija, atliekanti apsauginę funkciją.

pyktis

Neigiamos emocijos

Visas mūsų gyvenimas yra lydimas emocijų. Jos gali būti ir teigiamos, ir neigiamos. Jų atsiradimas susijęs su gyvenimiškomis situacijomis, su kuriomis žmogus susiduria kasdien. Tačiau būtent neigiamos emocijos į mūsų gyvenimą atneša daug nepatogumų.