Category Archives: Pavydas

women-facts-honesty

Pavydas: kaip jo atsikratyti

Dažnai tarpusavio santykių psichologijoje susiduriama su situacija, kai vienas iš partnerių jaučia didesnį ar mažesnį pavydą, ir dėl to iškyla bendravimo problemų. Visi savo gyvenime daugiau ar mažiau esame susidūrę su tokiu jausmu kaip pavydas.  Tai yra jausmas, kuriuo paprastai kontroliuojame savo artimuosius ir mylimus žmones.

pavydas

Pavydas

Ne vienas žinome arba bent girdėjome apie pavydą. Tai jausmas, galintis sugriauti, regis, net ir pačius tvirčiausius santykius. Žinoma, kalbėsime apie tą pavydą, kuris peržengia visas moralines normas ir nuodija žmogaus gyvenimą.
Pavydas išsekina, kankina, veda iš proto tą, kuris pavydi. Liguistai pavydėdamas žmogus tiesiog tampa savo minčių ar fantazijos įkaitu. Beje, galvoje nuolat besisukančios tariamos ar išgalvotos problemos ilgainiui išardo ne tik tarpusavio santykius, bet ir neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą.

pyktis

Pavydas pagal zodiako ženklą

Mes puikiai žinome, jog pavydas kenkia santykiams, žudo meilę. Tačiau pavydas – nuolatinis meilės palydovas. Turbūt dažnoj poroj ar šeimoj, netyčia gaunasi taip kad pvz. “Kur tu buvai?” skamba dažniau negu “Aš tave myliu”. Ir žinoma, tinkamai suvaidinta pavydo scena kartais atšviežina santykius bei meilė gauna impulsą.

pavydas

Pavydas trukdo atrasti galias

Pavydas yra vienas nemaloniausių jausmų, kuris užvaldo visas žmogaus gyvenimo sritis. Pavyduolis gali pakenkti tiek sau, tiek kitiems, tad vos pajutus šį jausmą, būtina jam ieškoti priešnuodžių. Įsišaknijęs pavydas sustabdo asmenybės augimą ir pastebimai apriboja galimybes atskleisti savo stipriąsias puses.

Universalus bruožas

Nors įvairių šalių tautosakoje pavydas dažnai priskiriamas kuriai nors konkrečiai nacionalinei grupei, iš esmės šis jausmas yra universali visai žmonijai būdinga savybė. Pavydas yra sudėtinė emocija, pasireiškianti nemaloniu, neretai kankinančiu jausmu dėl kito asmens pranašumo, pasisekimo, gerovės.