Category Archives: Pyktis

pyktis

Neigiamos emocijos

Visas mūsų gyvenimas yra lydimas emocijų. Jos gali būti ir teigiamos, ir neigiamos. Jų atsiradimas susijęs su gyvenimiškomis situacijomis, su kuriomis žmogus susiduria kasdien. Tačiau būtent neigiamos emocijos į mūsų gyvenimą atneša daug nepatogumų.

vaikai ir saldumynai

Vaikai mėgstantys saldumynus – agresyvesni

Žmonės, kurie vaikystėje valgo daug saldumynų, užaugę būna linkę į agresyvų elgesį. Tokią išvadą padarė Kardifo (Jungtinė Karalystė) universiteto mokslininkai.

Tyrėjai išstudijavo 17,5 tūkst. individų duomenis. Būtent šiems individams policija įvairiu laiku buvo pateikusi kaltinimus dėl prievartos veiksmų.

“Paaiškėjo, kad tarp jų smaližiai, kurie vaikystėje labai mėgo saldumynus, sudaro beveik 70 procentų, – teigia profesorius S. Mooras. – Gali būti, kad aptikta sąsaja liudija, jog reguliarus vaikų vaišinimas saldainiais priveda prie to, kad jie neišmoksta ramiai laukti norimo dalyko. Nors galimas ir atvirkščias sąryšis: tėvai buvo linkę duoti vaikui saldumynų, kad šis elgtųsi ramiau. Tokiu būdu ilgainiui šiems vaikams buvo išugdytas įsitikinimas, kad norint gauti geidžiamą rezultatą, reikia sukelti skandalą.”