Category Archives: Gyvenimo prasmė

kak-pobedit-len

Tarp poilsio ir tinginystės

Dažnai girdime frazę: „Aš užsiėmęs, aš ilsiuosi“, tačiau tik nedaugelis supranta, kaip ji skiriasi nuo frazės „Man nieko nesinori“. Pabandykime tai išsiaiškinti. Pradėkime nuo teorijos. Kokius „poilsio“ ir „tinginystės“ apibrėžimus gali pasiūlyti žodynai?  Apskritai, šios sąvokos susiaurinamos iki to, kad poilsis reiškia jėgų atstatymą, o tinginystė apibūdinama kaip „noro veikti nebuvimas“.

anxiety

Nerimas

Nerimas – nerimastinga žmogaus būklė, kurią sukelia ramybės trikdžiai. Nerimas – tai rimta liga, nuo kurios kenčia 8 iš 10 žmonių. Dauguma žmonijos turi problemų dėl nervų ligų, kurias sukelia būtent nerimas ir emocinis stresas.

3221825218_04ffa222bf

Kaip atpažinti melą

Gestai atsirado gerokai anksčiau, nei žmogus išmoko kalbėti ir meluoti. Mimika ir gestai gali pasakyti apie daug ką, jie išduoda pašnekovo būseną, ir būdami  dėmesingi, galime pastebėti daugelį įdomių dalykų. Profesionalus melagis paprastai pats tiki tuo, ką sako, todėl jo gali neišduoti nei mimika, nei gestai.

sila

Minties galia: realybė ar prasimanymas?

Mintys – tai energija, kuri kaip bet kuris materialus reiškinys turi jėgą. Arba kitaip tariant, mūsų mintys paskleidžia erdvėje tam tikrus virpesius, kurie nors ir nematomi, bet turi tam tikrą veikimo jėgą ir įtakoja realybę. Ne veltui liaudies išmintis byloja, jog kiekvienas žmogus yra savo laimės kalvis, juk tai, apie ką mes daugiausiai svajojame, ko trokštame, daugeliu atvejų išsipildo.

razvivat-intuiciu

Apie intuiciją

Intuicija (lot. intueri – įdėmiai, susikaupus žiūrėti) – mąstymo procesas, tiesos suvokimas, kai informacija gaunama ne tiesiogiai stebint pasaulį ir ne samprotaujant ar darant išvadas, o tiesiogiai iškylant idėjai. Tiesos suvokimas pagrįstas vaizduote, empatija, ankstesnės patirties apdorojimu pasąmonės lygyje. Intuicija yra svarbi kūrybinei žmogaus veiklai, kai būtina atverti arba panaudoti naujas žinias, norint pakeisti arba patobulinti realybę.

1350447771_1

Apie godumą

Godumas – tai emocinis kompleksas, kuris pasireiškia dideliu materialinių vertybių, jėgos, galios troškimu, siekiu visa tai išlaikyti ir dar labiau padidinti.  Tai neharmoninga nepasitenkinimo tuo, ką turi, būsena ir bet kokių dosnumo apraiškų nuvertinimas. Nuolatinis vidinis disonansas sukelia godžiame žmoguje gyvenimo baimę ir troškimą turėti vis daugiau ir daugiau, kad užtikrinti sau psichologinį saugumą. Toks žmogus gyvenimą įsivaizduoja kaip kažką priešiško, nes visos jo materialinės ir kitokios iškreiptos vertybės vieną dieną gali pradingti.

stress1

Stresas – mūsų kasdienybė

Pastaruoju metu sąvoka „stresas“ tapo labai populiari – ne veltui praėjusį XX amžių pavadino streso amžiumi.  Šiandien gyvename XXI amžiuje, tačiau stresas, nepaisydamas jokių ribų, lengvai peržengė naująjį tūkstantmetį ir toliau stiprina savo pozicijas.

4540

Smalsumas ir domėjimasis

Smalsumas – tai instinktas, kuris pasireiškia per klausimą „Kas tai?“. Žmogaus gyvenime šis instinktas pasireiškia siekiu būti kokių nors reiškinių ir įvykių, kurie nesuteikia jokių žinių, tačiau skatina ir palaiko tam tikrą emocinę būklę, liudininku. Kitaip tariant, smalsumas visada lydimas ir palaikomas emocinės pagavos, kuri jį ir maitina.

rapp_briefmarkenalbum

Apie aistrą

Aistra – stiprus, patvarus, visaapimantis jausmas, dominuojantis virš kitų žmogaus stimulų ir skatinantis visais troškimais bei  jėgomis susikaupti ties aistros objektu.  Žmogaus aistros gali būti paremtos sąmoningais ideologiniais įsitikinimais, kilti iš kūniškų potraukių,  turėti patologinę kilmę (pvz., vystantis paranojinei asmenybei).

Gyvenimo laikas

Mūsų gyvenimo laikas

Labai įvairiai apibūdinamas mūsų gyvenamas laikas. Apie dabartį kalbama įvairiausiais aspektais. Vieniems tai informacinių technologijų amžius, kitiems – vienišumo ir panašiai. Prie daugybės kitų apibūdinimų dar pridėčiau: tai ir ekspertų amžius.