Prieškambario spalvos

Entryway

Prieškambaris šiuolaikiniuose butuose paprastai neturi natūralaus apšvietimo, ir dėl to yra pakankamai tamsus. Todėl renkantis koridoriaus spalvą geriau atiduoti pirmenybę šviesiems spalvų atspalviams.  Koridoriaus interjere visada naudokite ne daugiau kaip tris spalvas. Be to, vieną spalvą pasirinkite kaip pagrindinę, o kitas dvi spalvas naudokite kaip detales.

Spalvos pagalba, be estetinio patogumo, dar galima vizualiai transformuoti koridoriaus erdvę, patalpos proporcijas pakeisti reikalinga linkme. Patyrę architektai ir dizaineriai dažnai naudoja spalvų savybes saviems tikslams.

Šaltos spalvos ir šviesios sienos vizualiai padidina kambario erdvę, tamsios sienos ir šiltos spalvos – priešingai, susiaurina. Atminkite šią taisyklę rinkdamiesi spalvas savo namų prieškambariui, koridoriui.

Mažame koridoriuje patalpos aukštis viršija jos ilgį ir plotį. Tai daro tokį koridorių vizualiai pernelyg aukštą. Tam, kad sumažinti koridoriaus aukštį padenkite jo lubas tamsesne spalva, nei yra sienos arba panaudokite pakabinamas ar kelių lygių lubas.

Siaurame ir ilgame prieškambaryje išskirkite aktyvia (šilta) spalva vieną iš galinių sienų. Tai vizualiai sutrumpins patalpą.

Kadangi į prieškambarį dažnai išeina iš karto kelių kambarių durys, tokiu būdu įdomus dekoratyvinis metodas bus nudažyti prieškambario sienas ryškia arba sodria spalva, o duris ir jų apvadus padengti balta spalva.

Tačiau toks spalvinis sprendimas labiau tinka dideliems prieškambariams. Bet jeigu jūs šiek tiek pašviesinsite pagrindinę sodrią koridoriaus sienų spalvą, tai tokį spalvinį metodą galima panaudoti ir nedideliuose prieškambariuose.

Prieškambaris sąlyginai nelaikomas gyvenamuoju kambariu. Ir tai geras pretekstas, suteikiantis didesnę laisvę pasirinkti norimas spalvas ir pademonstruoti šeimininkų originalų požiūrį į koridoriaus dizainą. Trumpalaikis žmonių užsibuvimas prieškambaryje leidžia drąsiau panaudoti spalvą ir eksperimentuoti jį dekoruojant. Šios patalpos estetika gali būti daug efektingesnė,  drąsesnė, ir labiau iššaukianti, lyginant ją su bendru namų spalvų panaudojimu.

Leave a Reply