Raudona spalva

Raudona

Psichologiniu požiūriu raudona spalva siejama su sveikata, ugnimi, karščiu, krauju, aistra, valios jėga, išlikimu. Ji stimuliuoja, sekina ir veikia kaip dirgiklis. Ji suteikia žmogui galios jausmą. Raudona spalva veikia širdį, suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja imunitetą, aktyvina medžiagų apykaitą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus. Spalvų terapijoje raudona taikoma tuomet, kai reikia atstatyti arba pastiprinti žmogaus gyvybines jėgas. Ši spalva idealiai tinka žmonėms, kurie jaučiasi pavargę, negali atgauti jėgų po stipraus psichinio sukrėtimo arba streso – skyrybų, artimo žmogaus mirties, ligos ir pan.

Raudona spalva yra labiausiai skatinanti, provokuojanti, judanti spalva. Raudona spalva apibūdinama kaip gyvenimo energija. Ji gali šildyti, tai ekstraversiškų individų spalva.
Raudoną spalvą renkasi drąsūs, temperamentingi, gyvenimą vadinantys sunkia kova žmonės. Dažnai vaikystėje „raudoni“ žmonės yra patyrę sukrėtimų, išgyvenimų. Raudoną spalvą besirenkantys žmonės yra dėmesio centre. Dažnai raudona spalva sukelia agresiją.
Tai meilės, aistros, libido, išlikimo spalva. Raudona spalva skatina antinksčius gaminti adrenaliną, dėl to širdis plaka greičiau, didėja kraujospūdis; raudona padeda spręsti seksualines problemas, padeda pastoti.

Raudona išryškina tekstą ir vaizdus, iškelia juos į pirmą planą. Raudona dažnai naudojama sukelti erotinius jausmus (raudonos lūpos, raudoni nagai, raudonųjų žibintų rajonas, “Lady in Red” ir kt.). Raudona yra plačiai naudojama nurodant pavojų (aukštos įtampos ženklai, šviesoforai). Ši spalva taip pat dažnai susijusi su energija, todėl ją galima naudoti kalbant apie energetinius gėrimus, žaidimus, automobilius, elementus, susijusius su sportu ir dideliu fiziniu aktyvumu.

Tamsiai raudona – asocijuojasi su jėga, valia, pykčiu, vadovavimu, drąsa, ilgesiu, blogiu, ir neapykanta.

 

Leave a Reply