Get more Wordpress themes from wp-geek.org.
Sapnuoti

Sapnai ir kūryba

Sapnuoja visi: ir žmonės ir gyvūnai, žinduoliai ir paukščiai, o delfinai miega būdraudami. Jų smegenys veikia gana keistai: kai viena pusė miega, kita- būdrauja. Tokį ritmą „ pasirinko“ evoliucija. Vandenyno gelmėse nėra kur pasislėpti, tad delfinai nuolat priversti būdrauti, net miegodami.

Atsakymai sapnuose

Kodėl šviežiausios idėjos, atsakymai į painiausius klausimus, problemų sprendimus ateina naktį: sapnuojant arba snūduriuojant?

Sapnų tyrinėtojai aiškina, jog miegant esame laisvesni, labiau atsipalaidavę, mūsų smegenys ne tokios įsitempusios kaip dienos metu, o visos organizmo sistemos veikia autonomiškai. Taip mano mokslininkai, o šamanai įsitikinę, jog naktį mūsų sielos( šamanų manymu jų yra net keletas, subtiliųjų  savimonės struktūrų) keliauja po įvairius pasaulius. Senovės graikams ir egiptiečiams atrodė, jog svarbią žinią sapnuose sušnabžda dievai, norėdami žmogų išgelbėti nuo nelaimės, patarti ar įspėti. Šv. Mato evangelijoje katalikai skaito apie tris karalius, sapne išgirdusius įspėjimą, jog pamatę kūdikėlį Jėzų jie privalo nebegrįžti pas Erodą, o Juozapui sapne buvo liepta bėgti su žmona ir kūdikiu į Egiptą. Senovės žydai ir graikai sapnus traktavo labai rimtai.

Sapnai ir kūryba

Kaip ne kartą rašyta, į sapnus pagarbiai žiūrėjo ir juos užsirašinėjo filosofai, mąstytojai, rašytojai, menininkai.

Švedų mistikas Emanuelis Svedenborgas gyvenęs 17 ir 18 šimtmetyje Švedijoje rašė sapnų dienoraštį ir sapnus laikė dieviškaisiais pranešimais,  į kuriuos įsiklausydavo. Dienoraščiui patikėdavo ir vizijas. Vizijose ir sapnuose švedų mistikas išgyveno pasirinkimo dramą tarp atsidavimo Dievui ir racionalaus mokslininko kelio. Jis suvokė, jog turi atsisakyti savo ego ir pamilti Dievą. Svedenborgas aprašo savo sapną:

„ Duonos kepaliukas lėkštėje buvo man paduotas. Tai buvo ženklas, jog Viešpats vadovaus mano kelyje, nes aš suvokiau, jog nieko nežinau ir visų pirma visas išankstines nuostatas ir kritiką Viešpats nuėmė, tada suvokiau, jog turiu būti vaiku ir pamažėl tapsiu įšventintas į žinojimą, taip yra dabar su manimi“.

Suvokęs savąjį kelią, Svedenborgas buvo pasiruošęs atidėti į šalį filosofijos studijas ir atsidėti spiritualizmui.

Lenkų poetas ir rašytojas Stanislovas Ignacijus Vitkievičius savo apsakymuose aprašė personažų sapnus- iš tikrųjų jis užsirašinėjo savo sapnus, o paskui juos naudojo kaip literatūrinę medžiagą. Kai kurie šiuolaikiniai poetai ir rašytojai spausdina savo susapnuotus kūrinius.

Niekas nežino iš kur randasi sapnai. Tyrinėtojai įsitikinę, jog iš pasąmonės: tiek kolektyvinės, tiek asmeninės, taip pavadinta nežinomybės prigimtis, gimdanti sapnus.

Taigi mumyse slypi nepaprasta didžiulė kūrybinė galia, kurianti keistus vaizdus, vizijas, scenas, paveikslus, meną.

Komentuoti

Powered by WordPress | New Free Verizon Phones on Sale. | Thanks to Bank CD Rates, Best Savings Rates and Classifieds