Septintasis zodiako ženklas – svarstyklės

Svarstyklės – Zodiako žvaigždynas dangaus pietų pusrutulyje. Graikų mitologijoje siejamas tiek su svarstyklėmis teisingumo deivės Temidės rankose, tiek su svarstyklėmis derlingumo deivės Demetros (Mergelės žvaigždynas) rankose. Iki pat helenizmo periodo egzistavo ir kitas žvaigždyno pavadinimas – Skorpiono Žnyplės, kadangi kažkada tai buvo vaizduojama kaip dalis Skorpiono žvaigždyno. Pagal Ptolemėją, žvaigždės naščių galuose veikia panašiai kaip Merkurijus ir Jupiteris, o centre – panašiai kaip Saturnas ir šiek tiek panašu į Marsą.

 Svarstyklės (lot. Libra) – rugsėjo 23 d. – spalio 23/24 d. Septintasis Zodiako ženklas.

Simbolis – Svarstyklių naščiai arba supynės. Kaip visi Oro ženklai, jos labiausiai pasireiškia komunikacijos sferoje, informaciniame ir emociniame bendravime. Reiškia stabilumo, harmonijos, vertinimų objektyvumo siekimą, Aukščiausiojo pasaulio kūrimo įstatymo suvokimą. Svarstyklės simbolizuoja Saulėlydį.

Valdovas – Venera

 Veneros valdymas duoda Svarstyklėms puikų gabumą priimti sociumą ir estetiškai vertinti realybę. Estetiniai Svarstyklių kriterijai tokie, kokiam egregorui jos priklauso. Estetika Svarstyklėms žymiai svarbesnė nei kitiems zodiako ženklams, jos jaučia estetikos etiką, t.y., Svarstyklėms gera ir teisinga yra tai, kas joms atrodo gražu, o bloga ir negarbinga tai, kas negražu. Venera šiek tiek sušvelnina Svarstyklių šaltį gebėjimu gražiai save išreikšti (o dažnai ir išoriniu grožiu). Tipiškos vidutinės oktavos Svarstyklės atrodo gražios ir išoriškai spindinčios išauklėtu bei geranorišku spindesiu, bet viduje jos šaltos ir bejausmės madingo salono savininkės, žmones vertinančios pagal tai, kiek jie sugebės būti jos namų puošmena. Veneros valdymas duoda Svarstyklėms didelę realią valdžią, kuri dažnai neįvertinama – tai grožio ir pusiausvyros, palaikančios struktūrą, valdžia. Sunku atsakyti gražiai moteriai ar vyrui. Bet dar sunkiau eiti prieš visuomeninę nuomonę, išreiškiamą lyg ir neįpareigojančiais žodžiais “taip nepriimta”, “taip niekas nesielgia”. Bet visgi šie išsireiškimai simbolizuoja statišką būseną, kurią per didelius sunkumus visuomenė ar socialinė grupė pasiekė tobulindama savo sąmonę (kurdama egregorą) – čia Svarstyklių pusiausvyrą reikia įsivaizduoti ne kaip nepastovias vaistininko svarstykles, bet kaip rutulį žemiausiame duobės taške: jei rutulį nors šiek tiek patrauksite į šoną, jis tuoj pat nuriedės atgal. Kai svartyklės pasidaro tokios,  jos tampa grubios, sunkios, besilaikančios tik savo visuomenės priimtos pusiausvyros. Tokia yra teisėtvarkos mašina, taip pat ir cenzūra, atidžiai stebinti konkrečios klestinčios visuomenės poetų eilėse vaizduojamą skausmo ir džiaugsmo pusiausvyrą.

Išsivysčiusių Svarstyklių valdžia susijusi su tuo, kad jos sugeba subalansuoti pačią sunkiausią, įtemptą ir prieštaringiausią situaciją. Tam jos naudoja savo gilų ir tikslų suvokimą (kurį daugiausia ir duoda Venera) bei lengvą, veneriškai gracingą, ir neįpareigojantį poveikį. Gerai atlikta veneriška šypsena gali daugiau, nei kitos planetos ar ženklai.

 Buveinė (dienos) – Veneros

Egzaltuoja – Saturnas

Saturno kulminacija simbolizuoja išvystytų Svarstyklių šerdį, kuri suteikia joms pastovumo ir išminties sprendžiant harmonijos siekimo konkrečioje situacijoje problemą. Saturnas tiesiogiai materializuoja per daug oriškas Svarstykles, verčia jas pažiūrėti praktiškesniu žvilgsniu bei sumažina svyravimų mentalinėse srityse amplitudę. Neatidirbtos Svarstyklės gali iššaukti stiprų susierzinimą savo nuklydimu nuo konkrečios problemos sprendimo į begalinį galimų požiūrių, nesusijusių su problema, svarstymą. Atidirbtas Saturnas duoda Svarstyklėms karaliaus Saliamono išmintį bei sunkumų sprendimo metodus, kartais visgi per didelė išmintis žeidžia žmogaus Marsą ir visiškai jį užrakina. Tik aukščiausios oktavos Svarstyklės sugeba sudertinti šių dviejų planetų principus, tai aukščiausio lygio diplomatai, juristai ir įstatymų leidėjai – praktikai, subtiliai jaučiantys savo tautą ir jos įstatymų, teismų ir kalėjimų sistemos interpretacijos būdą.

 Krenta – Saulė

Saulės kritimas duoda žemiausios oktavos Svarstyklėms (teisingą) kraštutinį nepasitikėjimą savimi bei didelę orientaciją į savo rato socialinę nuomonę, kurią jos išreiškia kaip savo asmeninę. Įsitikinimai ir iniciatyva nepastovūs, asmeninė valia silpna, bet Svarstyklės lengvai prisiderina prie kolektyvo, o tada jas labai sunku perjungti ar įtikinti kitaip, o svarbiausia – tai būtų bereikalingas vargas, nes žemos Svarstyklės savo asmeninės nuomonės ir valios vis tiek neturi. Visgi tai atidirbus, jos pradeda suprasti, kad asmeninės valios silpnumas joms paprasčiausiai reiškia būtinybę prisiderinti prie savo karminio egregoro (o ne prie situacijos ar socialinio sluoksnio, ką daro žemosios Svarstyklės), kuris tiksliai pasakys, ką ir kaip reikia daryti konkrečioje situacijoje bei kur yra valios laisvės ribos. Čia kaip ir Avine, Saulės atidirbimas reiškia asmeninės valios suvokimą, kaip švaraus dėmesio sąvybę, o laisvę kaip šios dėmesio krypties pasirinkimo laisvę. Saulės kritimas Svarstyklėms šią užduotį daro lengvesnę nei Avinui, kuriame Saulė yra kulminacijoje.

Išvarytas – Marsas

Marso išvarymas lemia Svasrtyklių vidinę energiją ir aktyvumą, bet tuo pat metu duoda problemą, kaip adekvačiai išreikšti šiuos polinkius. Sunkumas kyla iš to, kad Marsas Svarstyklėms duoda labai aštrų neteisybės jausmą, kuris reikalauja nedelsiant pasireikšti. Bet tam, kad būtų įvykdytas teisingumas ir atstatyta harmonija, pirmiausia reikia labai subtiliai pajusti situaciją (o tai visada pareikalauja laiko ir jėgų), ir tik tada ieškoti adekvačių, dažnai gana delikačių, jos poveikio būdų. O tai sunkiai pavyksta tiesmukiškąjam Marsui. Taigi netinkamai atidirbtos Svarstyklės įgyja nelankstumo ir agresijos, ir vietoj to, kad atstatytų pusiausvyrą, ją grubiai pažeidžia, o po kurio laiko pagal atspindžio dėsnį gauna atsakomąjį smūgį, o iš to kyla dar neharmoningesnė situacija nei pradžioje. Tuo pat metu reikia nepamiršti, kad Svarstyklės – oro ženklas, ir čia marsietiškas grubumas bei agresija yra labiau mentalinė – komunikacinė. Svartyklės nepradės muštis, o jų barnis bus šiek tiek abstraktus.

Trigonas (stichija) – Oras.

Kryžius – Kardinalusis.

Ezoterinėje krikščionybėje – atitinka Apaštalą Bartolomėjų.

Alcheminio proceso stadija – Sublimacija.

Heraklio žygdarbis – sutramdė ir karaliui Euristėjui atvedė Hado karalystės sargą, pragaro šunį Cerberį.

Ženklo dvasia – Zurielis

Mineralai – kvarcai, baltas marmuras

Devizas – harmonija, draugavimas, pusiausvyra

Principas – “bloga taika geriau nei geras barnis”.

Pasaulėžiūros pagrindas – fenomenalizmas.

Sąvybės – drėgmė, šiluma.

Ezoterinė ženklo prasmė – dvi simbolio linijos parodo dviejų krypčių energetinių – informacinių mainų galimybę – evoliucine ir involiucine kryptimi, jan ir in, į šviesą ir į šešėlį. Todėl ezoteriškai Svarstyklės reiškia tekančią ar besileidžiančią Saulę, prieblandos periodą prieš patekėjimą arba po laidos. Amerikos magų kalba, tai – plyšys tarp pasaulių, plyšys laike ir erdvėje, leidžiantis kurti stebuklus ir metamorfozes fenomenaliame pasaulyje. Daugeliui žmonių Svarstyklių būdingas stebuklo laukimas, harmoningo, idealaus pasaulio stebėjimo siekimas; daugelis iš jų tiki savo Žvaigždžių valanda, ir ne visada galima suprasti, kur jie keliauja – į Rytus, Dvasios atgimimo link, ar į Vakarus – į nežinojimo tamsą. Dauguma, paklusdami ženklo savybėms, gyvena svyruojančiu, ritmišku režimu.

Bendra reikšmė – ypač dažnai ir gerai žmonėms Svarstyklėms sekasi sutarti ne tik su atskirais žmonėmis, bet ir su kolektyvais, etninėmis grupėmis, su religijomis ir pasaulėžiūromis. Šeimininkė Venera duoda savo vaikams galimybę subtiliai pajausti grožį ir harmoniją tiek materialiame pasaulyje, tiek dvasinėje sferoje. Jie sugeba orientuotis pačiose įvairiausiose situacijose, rasti pačių sunkiausių klausimų sprendimą. Tuo pačiu, nenorėdami savęs apsunkinti, gali išsisukinėti vien pažadais, priversdami žmones atidėlioti ir perkelti savo planus neapibrėžtam laikui. Savo devizą – “kas laimi laiko, tas laimi gyvenimą”, kaip ir savo laiką, labai vertina. Žmonės Svarstyklės niekada nepamiršta savo gyvenimo tiklsų, bet jie ne taip stipriai išreikšti ir ne tokie konkretūs kaip pas Ožiaragis. Ožiaragio valdovo Saturno egzaltacija verčia Svarstykles vertinti ir jausti materiją, laiką, sėkmės akimirką, tvirtą pagrindą po kojomis.

Kuklūs, neišrankūs, su puikia intuicija, kuria moka naudotis. Pasiduodantys svetimai įtakai, todėl jiems reikėtų būti atsargesniems su kitais žmonėmis, kol jų gerai nepažįsta. Mylintys, atvirai parodantys savo santykius; vienok jiems nepakanka jėgos ir energijos atsitiesti, jei jie patenka į netinkamą aplinką. Trokšta ramybės ir linkę užsisklęsti savyje, ten randa taiką ir ramybę, kurių jiems nesuteikia supanti tikrovė. Jiems netinka jokios fizinio darbo formos.

Psichologinė charakteristika – mokėjimas vienu metu matyti abi medalio puses; siekimas ne įveikti o apeiti sunkumus; sugebėjimas taip tvarkyti reikalus, kad ir vilkai sotūs ir avys sveikos; kolektyvizmas.

Harmonija, draugiškumas, pusiausvyra. Venera suteikia žavesio, norą visiems patikti ir pripažinimo troškimą. Išsivystęs žmogus Svarstyklės niekada neišsižadės principų dėl aplodismentų, nes iš patirties žino, kad  konjuktūriniai sumetimai veda link pažeminimo. Svarstyklės – kardinalus ženklas, todėl Svarstyklės gyvena dabartyje, jos labai jautrios. Tačiau aktyvumui jam reikia bendradarbiauti su kitais žmonėmis, kadangi vienas pats jis negali pabaigti pradėto darbo. Jis turi poreikį partneriui, bet tokiam, kuris leistų išlaikyti savo individualumą. Santuoka ir bendradarbiavimas jam labai svarbūs, kaip ir visuomeniniai kontaktai. Todėl jis mielai renkasi juristo profesijas, dirba visuomeninį darbą arba užsiima vaizduojamuoju menu, muzika. Saturno egzaltacijos dėka Svarstyklės turi stipriai išvystytą teisingumo ir galimų žaidimo priemonių jausmą. Iš savo partnerių jos tikisi to paties, tokio pat darbingumo. Priešingai, nei mano daugelis astrologų, dėl Saturno įtakos žmonės Svarstyklės visai ne tinginiai. Kuo labiau išsivystęs, tuo intensyvesnis jo darbas, ypač po 29 metų (Saturno ciklas). Tai – oro ženklas, todėl pas jį akcentuojamas intelektas, jis visada ieško naujų žinių, naujų idėjų, dvasinių interesų. Jis turi ypatingą talentą analizuoti visuomeninius įvykius. Domisi psichologija, žmonių santykiais. Moka patarti, padėti žmonėms spręsti asmeninius klausimus, dažnai būna teisėjo vaidmenyje. Jis retai susierzina, kadangi jo valdovas Venera, bet jei prarastų savitvardą, pasakytų viską, ką galvoja. Ir po penkiasdešimties metų atsimins, kas buvo pasakyta ir primins apie tai. Pyktis greitai išsisklaido, lieka užspaudimas.

Gabumai – artistiškumas, gracija, estetiškumas, draugiškumas, didelis jautrumas, ypatingas žavesys ir emocinė ekspresija, sugebėjimas girdėti vidinę harmoniją; daiktų, įvykių ir žmonių esminės vertės supratimas, sugebėjimas harmoningai ir teisingai vadovauti.

Aplinka – daugelis žmonių Svarstyklių turi kažką panašaus į žmonių Liūtų „pasididžiavimą“; tai padeda jiems įsitvirtinti ir iškilti. Gali būti, dėl to Svarstyklės ir Liūtai dažnai gerai papildo vienas kitą santuokoje ir bendradarbiavime.

Stiprūs – „palaimintieji taikdariai“ – tai apie juos.

Harmoningi (pozityvūs) – nepriklausomumas, žavesys, nuoširdus bendradarbiavimas, artistiškumas, socializacija, nuolaidumas.

Iškreipti (negatyvūs) – savanaudiškumas, tinginystė, neryžtingumas, narcisizmas.

Projekcija (organų atitikmenys) – kepenų sritis, juosmuo, viršutinė dubens sritis, šlapimo pūslė, šlapimo-lytinė sistema.

Veikia – reprodukcines organizmo funkcijas, energetinį balansą ir vidinės pusiausvyros procesus; asimiliaciją ir disimiliaciją, vidaus sekrecijos liaukų kūrimą ir naikinimą, ypač skydliaukės ir paraskydinių liaukų.

Ligos (sveikatos sutrikimai) – juosmens radikulitai, liumbago, medžiagų apykaitos ir kraujo sudėties sutrikimai; infekcinės mažojo dubens organų, inkstų ligos; smėlis inkstuose ir šlapimo pūslėje, akmenys; nefritas, šlapimo susilaikymas, cistitas, veneriniai susirgimai. Odos, tulžies pūslės, prostatos uždegimai; peršalimai ir organų funkcijų nereguliarumas.

Profesijos (profesiniai atitikmenys) – dažnai su Svarstyklėmis siejama teisė, sociologija, kartais – politinis vadovavimas, kaip sritis, atliekanti pusiausvyros, teisingumo ir objektyvaus bei nepriklausomo pažinimo funkcijas.