Skaičiai Kinijoje

VIENAS

Tai dao filosofijoje labai vertinamas kūrimo skaičius. Tai – Didžioji pradžių pradžia, Pirmieji dangūs, visos egzistencijos pradžia – žvaigždėtas dangus. Arba tai – Žemės centras, Žemės vidurys, šaknis, visa žinanti pirmapradė dvasia. Vienetukas visada gretinamas su Dao, Vienu kvėpavimu, Dvasios namais, visa ko viduriu. Tai – pradžia, valdanti žmogų. Spėjimuose vienetuką vadino pumpuru, ūgliu, o 12 cikle –  naujai gimusiu, vaiku. 10 cikle vienetukas siejamas su Jupiteriu ir medžio stichija. Poetiškai jį vadino Egle – lėtai augančiu, bet aukštu ir ilgaamžiu, rimtu, gražiu ir iš visur matomu augalu.

DU

Skaičius du Kinijoje buvo susijungimo ir vienas kito papildymo, priešybių ryšio ir kovos simbolis. Dao filosofijoje tai Dangus ir Žemė, šventa vyriško ir moteriško jungtis, kuri pratęsia gyvybę. Saulė ir Mėnulis, šviesa ir tamsa, balta ir juoda, jan ir in energijos, kurių pusiausvyra garantuoja sveikatą. Vienas kitą papildantys mokėjimas duoti ir mokėjimas imti. Spėjimuose dvejetas reiškė palankias augimo sąlygas, o 12 cikle tai buvo augančios kartos, atšakos simbolis. 10 sistemoje skaičių du valdo Jupiteris ir medžio stichija. Poetiškai skaičius vadintas “bambuku” – tai greičiausiai augantis ir plačiausiai naudojamas augalas. 

TRYS

Dao mokymas teigia: vienetukas pavirsta į trejetuką, o trejetukas veda prie visų dalykų. Trys – tai vienas švenčiausių skaičių, kartu su vienetu jis simbolizuoja pradžią ir kūrybinį vystymąsi. Kinijoje yra gerbiama daug trejybių. Trys pradai – dangus, žemė, žmogus. Trys aukščiausios sritys: šventoji žemė, realioji žemė, nemirtingoji žemė. Trys šeimoje – vyras, žmona ir vyriškos lyties vaikas. Trys paklusnūs santykiai: valdovas ir pavaldinys, tėvas ir vaikas, vyras ir žmona. Spėjimuose trejetas reiškė kepurę ir langą – pasaulio pažinimą, išėjimą į šviesą. 12 cikle trejetuką vadino “jėga”, nes jis simbolizavo įgimtą jėgą, permainų jėgą. 10 sistemoje skaičius paklūsta Marso vibracijoms ir ugnies stichijai. Jis aktyvus ir karštas, visus įtakoja, visų pastebimas, gali ir griauti ir palaikyti, buvo vadinamas “laužu”.

KETURI

Ketvertukas apima visą erdvę ir parodo daiktą iš visų pusių, apsprendžia visas jo formas. Kinijoje yra skiriamos keturios formos arba keturi mitiniai pradai – Dangus, Žemė, Saulė, Mėnulis. Yra keturios pasaulio šalys, keturi metų laikai, keturi simboliniai gyvūnai: Vienaragis, Feniksas,  Skujuotis, Drakonas. Keturios šviesos formos: žvaigždės, planetos, Saulė, Mėnulis. Spėjimuose keturi reiškė pareigūnus, tam tikros padėties visuomenėje pasiekimą, pasiekimus ir augimą. 12 cikle ketvertukas reiškė praviras duris, išėjimą į pasaulį, šilumą ir atvirumą, naujas galimybes. 10 cikle skaičių valdė Marsas ir ugnies stichija. Skaičius stabilus ir švytintis, iš vidaus aktyviai ir ramiai įtakoja įvykius, buvo vadinamas “lempa”.

PENKI

Penketukas – vienas iš svarbiausių skaičių Kinijoje. Yra akcentuojamas kūrybinis šio skaičiaus pradas, kuris skatina pasaulį judėti, vystytis ir keistis. Visi įvykiai ir permainos priklauso nuo penkių pagrindinių planetų – Merkurijaus, Veneros, Marso, Jupiterio ir Saturno, bei penkių pagrindinių elementų – vandens, metalo, ugnies, medžio ir žemės. Su elementais susiję penki skoniai, penkios spalvos, penki jutimo organai ir penki pagrindiniai vidaus organai. Kinijoje penketukas simbolizuoja ir keturių krypčių bei keturių laikų centras. Spėjimuose penketukas simbolizavo imperatorių, maksimalų pakilimą. 12 cikle penki reiškė judėjimą. Dešimties sistemoje penki yra pats laimingiausias skaičius, nes jis yra pačiame centre. Jis aktyvus, stiprus, protingas, išaukštinantis, vadinosi “Kalva”.

ŠEŠI

Šeši – tai tam tikras stabilumas, ateinantis po penketuko. Kinijoje tai skaičius, duodantis pilną apimtį – 6 kryptys: zenitas, nadyras ir keturios pasaulio šalys. Įtakų ir permainų stabilumas: vyriška energija, moteriška energija, vėjas, lietus, šveiasa, tamsa. 6 geros savybės: išmintis, gailestingumas, meditacija, teisingumas, vidurys ir harmonija. 6 aistros: džiaugsmas, pyktis, liūdesys, pasitenkinimas, meilė, neapykanta. 6 moterų tipai: tarpininkė, pardavėja, medicinos sesuo, dainininkė (prostitutė), burtininkė, mokslininkė. Spėjimuose šešetukas reiškė ydas ar trūkumus, silpnumus. 12 cikle skaičius buvo centrinis ir laimingas. Reiškė išsipildymą, pripildymą, ribų pasiekimą. Dešimties sistemoje šešetukas laikomas laimingu, ramiu ir kupinu pusiausvyros.SEPTYNI

Tai vienas iš pagrindinių astrologinių skaičių. Tai yra Mėnulio stotelių kiekvienoje pasaulio pusėje skaičius. Septyni planetų ciklai, septynios dienos. Septyni simbolizuoja ne visiems pasiekiamą išmintį ir geradariškumą. Senovės Kinijoje buvo 7 išmintingos širdies keliai, 7 žaidimai, 7 kilnumo požymiai, 7 skyrybų priežastys… Spėjimuose septynetukas reiškė ligas, bejėgiškumą, kritimo pradžią. 12 cikle reiškė pusiausvyrą, tamsių ir šviesių jėgų balansą.

Skaičiaus 7 valdovas – Saturnas, pati tolimiausia nuo Saulės planeta (iš mažorinių planetų). Saturnas mažai ištirtas, todėl jis laikomas keista, o kartais net pavojinga planeta. Žmonės, gimę septynetuko vibracijose, išsiskiria netradiciniu požiūriu į gyvenimą, mąstymo originalumu. Aplinkiniai jų dažniausiai nesupranta, bet jie nuo to nė kiek nekenčia.

infinite_eight

AŠTUONI

Skaičiaus 8 planeta yra Uranas. Numerologijoje aštuoniukė reiškia du uždarus ratus, amžinybę, o tai šio skaičiaus nešiotojus daro nesuprantamus aplinkiniams. Du ratai simbolizuoja dvilypę asmenybę, kurioje gyvuoja priešingi pradai. Bet tuo pat metu tie ratai stipriai susijungę vienas su kitu (amžinybės ženklas). Kinijoje 8 yra tobulumo, gamtos ir valstybės pilnatvės simbolis. Tai aštuonios pasaulio kryptys, aštuoni vėjai, kurie diktuoja orą. Kinų ateities spėjimuose aštuonetukas reiškia visko užbaigimą ir mirtį – garbingą ar ne. 12 cikle, aštuoni reiškia vaisius, perteklių ir vartojimą. 10 cikle aštuoniukę valdo Venera ir metalo stichija, kur šis skaičius buvo vadinamas “katilu” – tai ir vertybė, ir naudingas daiktas, ir maisto bei turto magnetas.

DEVYNI

9 – visuotinės sėkmės simbolis. Tai pats didžiausias iš visų elementariųjų skaičių. Jis apibendrina visos grupės savybes, todėl jis yra kontroliuojantis. Kaip triskart pakartotas skaičius 3, devynetukas paverčia nepastovumą į siekį. Pagal numerologiją, 9 išreiškia aukščiausius dvasinius ir intelektualinius pasiekimus. 9 – paskutinysis ir didžiausias skaičius nuo 1 iki 9, todėl jis apibūdina “aukščiausias” savybes. Tai meilės skaičius, nes jame padidinta vyriška seksualinė trejetuko energija. Šio skaičiaus žmonės gali būti egocentriški, nes pats skaičius 9 yra toks. Jis nuolat grįžta prie savęs. Jeigu bet kokį skaičių padauginsime iš 9, tai sudėję sumos skaičius visada gausime 9.

Devyni – svarbus skaičius kinų astrologijoje. Egzistuoja 9 Budos dangūs, devynios pagrindinės planetos (Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Rahu ir Ketu).

DEŠIMT

Skaičius 10 – tai skaitmenų 1 ir 0 kombinacija. Vienas – tai sąmonė, Saulė; nulis – begalybė (Ananta Tatva). Vieneto savybės skaičiuje 10 dominuoja, nes skaičius patenka į vienetukų eilę, kuri pagal karmos dėsnius dovanoja garbę, tikėjimą, pasitikėjimą savimi, vardą ir šlovę (blogą ar gerą). Vienetas – tai sėkmė, nulis – nesėkmė. Nesėkmingas nulis skatina kovoti, o tai veda į pasitikėjimą savimi bei teisingą dalykų supratimą. Todėl tokio skaičiaus žmonės (gimę 10 dieną) pražysta ir ima švytėti. Nulis sukuria slaptus priešus, o vienetas padeda juos greitai atpažinti.

Taigi, skaičius 10 – per sunkią kovą pasiektos sėkmės skaičius. Kad pavyktų nugalėti iškilusias kliūtis, reikia visada būti pasiruošusiam; o priklausomybė nuo kitų visada sukurs problemų. Tai garbės, tikėjimo, pakilimo ir kritimo skaičius. Žmogaus vardas bus žinomas dėl jo gerų ar blogų poelgių. Tai geras skaičius, nes jis siejamas su planų išsipildymu.

Jei jūs gimėte 10 dieną, jūs įvykdysit savo misiją Žemėje padėdamas seneliams ir vaikams, nes jūs čia atėjote išmokti polėkio rūpintis senais ir bejėgiais žmonėmis. Kartais naujos galimybės atrodo kaip netektys, bet radę, kaip panaudoti savo jėgas, padidinsite savo galimybes.

ii galv

VIENUOLIKA

  • Skaičius 11 yra laikomas ypatingu ir daugelyje okultinių tradicijų jis vadinamas mistišku.
    • Babiloniečiai sutvėrimo mite mini Tiamatą, turintį vienuolika demonų, kurie padėjo jam palaikyti chaosą.
      • Indiškoje tradicijoje griovimo dievas Rudra turi vienuolika įsikūnijimo formų.
      • “Charivanša” ir “Vaju Purana” mini vienuolika labiausiai gerbiamų apsarų – moteriškų pusdievių, gyvenančių danguje ir žemėje. Pagal Vedas, apsarai gali kenkti žmonėms tuo, kad siunčia meilės beprotybę.

Vienuolika – tai dešimt plius vienas. Tai didelės magiškos galios skaičius. Jis simbolizuoja Balanso ar Pusiausvyros vystymąsi žmoguje, o ezoterikoje žinomas kaip poliškumas. Poliškumas – tai aukščiausia Pradinio Kelio vieta, kuria pirmieji krikščionys laikė Vedybinės Paslapties Ritualą.  Pirmojoje Mozės knygoje Juozapui sapnavosi, kad Saulė, Mėnulis ir 11 žvaigždžių nusilenkia jam. Teologiniuose raštuose 11 – skaičius, lemiantis negerus dalykus, nusidėjėlius, bausmes. O indiškoje tradicijoje 11 nėra blogas ar nuodėmingas skaičius. Čia jis kaip tik neša gėrį ir dinamiką. Kadangi 11 –oje skaičius 1 pakartojamas du kartus, numerologai jį sieja su atkakliu, revoliucingu ir valdingu charakteriu.

Žmonės, gimę 11 dieną, turi visas “dvejetuko” savybes – nepatikimumą, liūdesį dėl nuolatinio išsiskyrimo su savo gyvenimo partneriais, stiprią emocijų kaitą, bet gyvenimo gale jie tampa žinomi ir pelno pagarbą.

Skaičius 11 yra mistiškas, nes jo šeimininkai ypatingai jautrūs vibracijoms, gali matyti dvasias ir vaiduoklius. Tai dalis jų į fantaziją linkusios prigimties. Jie mėgsta sukurti asmeninius ritualus viskam, kuo užsiima, tam, kad pritrauktų kitų dėmesį ir iššauktų juose kažkokią reakciją.

Tradiciškai vakaruose 11 priskiriamos šios savybės: misija, įkvėpimas, išradingumas, mistiškumas, dvasingumas, romantiškumas, artistiškumas, energija, entuziazmas, Dieviška meilė.