Spalvos įtaka apetitui

Mes susiduriame su spalvomis kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą, sąveikaudami su jomis ir nuolat jų įtakojami. Psichologai jau seniai sutarė, kad spalvos veikia ne tik mūsų nuotaikas, bet ir mūsų apetitą, o tai reiškia, kad jos gali būti naudojamos kovojant su antsvoriu. Tereikia teisingai pasirinkti spalvą virtuvei, kad viskas būtų skanu, bet nestimuliuotų mūsų persivalgyti.

Oranžinė ir turkio spalvos priskiriamos skanioms spalvoms. Oranžinė veikia kaip gyvybę palaikanti spalva, be to, ji yra labai šilta ir stimuliuojanti. Ši spalva alsuoja optimizmu ir gera nuotaika. Turkio spalva, būdama natūrali gamtinė spalva, mažina dirglumą ir nuovargį.

Raudona – aistros spalva. Raudona spalva gali sukelti tiesiog žvėrišką apetitą. Štai kodėl ji taip dažnai sutinkama mūsų restoranų interjeruose. Veikiami šios spalvos žmonės sunkiau kontroliuoja savo emocijas ir gana greitai suvalgo maistą, taip apsunkindami virškinimo procesą. Agresija – ne pats geriausias valgio ingredientas.

Žalia – ramina, subalansuoja ir suteikia komfortą, o kai jos daug, ji sukelia ir mieguistumą. Būkite atsargūs rinkdamiesi žalią užuolaidoms ir virtuvės šviestuvams, nes ši spalva suteikia produktams nesveiką atspalvį.

Mėlyna spalva ramina ir atpalaiduoja, todėl ji greičiau idealiai tinka miegamajam. Ir nesirinkite per tamsios mėlynos, ne ji gali įstumti ir į depresiją.

Violetinę spalvą yra gana sunku suvokti – ji retai sutinkama tarp maisto produktų. Dideliuose plotuose naudojama ši spalva slegia ir mažina apetitą. Jeigu tai yra jūsų mėgstamiausia spalva, naudokite ją mažose detalėse – tada ji nepakenks.

Balta spalva – neutrali. Ji puikiai papildo kitas spalvas, bet pati sienų apdailoje atsiduoda  ligoninės sterilumu ir todėl gali sukelti blogų asociacijų. Balta spalva išplečia erdvę, padidina savigarbą, neerzina akių. Ši spalva yra linkusi neutralizuoti blogą kvapą (gal todėl dujinės viryklės ir šaldytuvai paprastai yra baltos spalvos).

Pilka + rožinė. Kaip parodė vokiečių moksliniai tyrimai, pilkos ir rožinės spalvos derinys reikšmingai slopina apetitą ir netgi gali sukelti pasibjaurėjimą kai kuriais patiekalais. Pilka spalva ramina ir prislopina nerimą, ir kai ji derinama su šviesiai rausva, tai sukelia apatiją ir skatina mąstyti.