Spalvos virtuvėje

Kai dengiame stalą, šis procesas dažnai asocijuojasi su šventėmis, net jei paruošėme paprastus pietus. Stalo serviravimas yra tikras menas, o  senovės tradicijų žinovai tai vadina magija. Žinant stebuklingas jūsų naudojamų indų savybes, galima sukurti namuose jaukumą, harmoniją ir šilumą. Šį kartą aptarsime, kokį vaidmenį šiame kūrybiniame virtuvės procese vaidina indų forma ir spalva.

Kiekviena indų forma, ar ji būtų apvali, ar kvadratinė, turi savo reikšmę. Nenuostabu, jog mūsų valgomo maisto skonis priklausys ir nuo lėkštės formos. Apvalūs indai, savyje sukoncentruotos energijos dėka , saugo maistą nuo negatyvios energetikos. Kvadratiniai indai jų savininką daro ryžtingesnį ir griežtesnį. Taigi, jeigu jūs esate drovus žmogus, valgykite iš kvadratinių indų. Tačiau, jeigu esate impulsyvus žmogus, jums geriau nevalgyti iš tokių indų,  nes aštrūs indų kampai gali sustiprinti jūsų charakterio griežtumą. Jeigu norite suteikti jūsų poros santykiams aistros ir netikėtumo, kvadratinius indus naudokite dažniausiai.

Nė kiek ne mažiau svarbu yra indų, iš kurių valgote, spalva. Senovėje kiekviena stichija asocijuodavosi su tam tikra spalva:

•    ugnies stichija – raudona spalva – aistros spalva;
•    oro stichija – žydra spalva – ramybės spalva;
•    žemės stichija – juoda spalva – pastovumo spalva;
•    vandens stichija – balta spalva – nekaltybės spalva.

Todėl jūsų indų spalva labai svarbi! Jeigu esate „silpno“ temperamento, jums reikėtų įsigyti raudonos spalvos indų, jei trūksta rimtumo – juodos arba rudos spalvos indų, jei trūksta nuoširdumo ir naujumo – baltos spalvos indų, jei trūksta fantazijos ir kūrybinių minčių – mėlynos spalvos indų.

Be to, metų laikai taip pat puikiai derinasi su indų spalva. Pavyzdžiui, pavasarį, kada organizmas būna nusilpęs, trūksta energijos ir vitaminų, virtuvėje geriausia naudoti žalių atspalvių indus.

Vasara – meilės, aistros ir romantikos laikas. Štai tada iškyla problema, kaip išsirinkti tinkamos spalvos indus: jei norisi aistros ir aštrumo, rinkitės raudonos spalvos lėkštes, jei norisi didelės meilės – tiks žydros ir rausvos spalvos lėkštės.

Ruduo – rezultatų susumavimo metas, todėl mums reikalingi mėlynos arba bordo atspalvių indai, nes šios spalvos atspindi būtent patirtį ir išmintį.

Žiemą mūsų pagrindinė užduotis  – kiek įmanoma ilgiau išsaugoti energiją. Todėl žiemą geriau naudoti tamsių atspalvių indus, nes būtent tamsi spalva kaupia energiją.