Svetainės spalvos

Svetainės interjero spalvos – labai svarbi teisingo ir patogaus patalpos apipavidalinimo sudedamoji dalis. Prieš pasirenkant svetainės interjero spalvą, jūs turite nuspręsti, kokiam tikslui jums tarnaus šis kambarys. Juk daugelyje šiuolaikinių interjerų svetainė yra ir svečių priėmimo vieta, ir miegamasis kai kuriems šeimos nariams, ir tiesiog vieta poilsiui. Peržvelkime kiekvieną iš variantų.

Jeigu svetainė jūsų namuose skirta visos šeimos poilsiui po sunkios dienos, šiuo atveju svetainės interjero spalva turi skatinti bendrauti ir raminti. Šiam tikslui puikiai tiks ramūs atspalviai: smėlinis, auksinis, žalias. Kas dėl paskutinės, žalios spalvos, tai jos naudojimas suteiks jums energijos ir išsklaidys per dieną sukauptas neigiamas emocijas.

Jeigu jūsų svetainė tiesiogine šio žodžio prasme yra svetainė, t. y. svečių priėmimo kambarys, tada šiuo atveju tikslinga apipavidalinti ją ryškiomis spalvomis, kurios džiugins akį ir stimuliuos žmonių teigiamas emocijas. Kalba eina apie ryškius geltonus, oranžinius, mėlynus atspalvius. Tačiau dirbti su šiomis spalvomis reikia labai atsargiai, kad nepersotinti kambario ryškiais atspalviais. Kaip spalvos pagrindą galite paimti tuos pačius pastelinius ir ramius atspalvius, o ryškias spalvas panaudokite kaip akcentus – gausis idealus ryškių ir neutralių atspalvių derinys.

Svetainės interjero spalva gali tapti jums tikru išbandymu, jeigu šis kambarys yra daugiafunkcinis. Tokiame kambaryje šeima ir ilsisi, ir dirba, ir netgi kai kada valgo. Kai kambarys turi keletą funkcijų, puikus variantas bus jo paskirstymas į atskiras zonas. Pietų zonai galite panaudoti  ryškesnius atspalvius, poilsio zonai – ramesnius atspalvius. Paskirstymą į zonas galima atlikti panaudojant medines arba metalines konstrukcijas, o taip pat šviesos sustiprinimo būdu.