Teigiamos emocijos

Teigiamos emocijos

Visi gyvename ir savo gyvenimo negalėtume įsivaizduoti be emocijų. Emocijos būna teigiamos, ir būna neigiamos. Emocijų supratimas, vertinimas ir siekimas priklauso nuo keltos priežasčių: baimės nugalėjimo, biologinių ypatybių, materialinės gerovės, tikslų pasiekimo, patirties turėjimo ir kt. Puikiai suprantame, kad valdyti savo mąstymą, keisti neigiamas mintis teigiamomis, nėra sudėtinga. To galime išmokti seminaruose, skaitydami knygas, įvairius straipsnius internete.

Specialistai mano, kad pradėjus pozityviai mąstyti, emocijos pačios savaime nevirsta teigiamomis. Mintys labai lengvai pasiduoda valdymui, o jausmai ir emocijos yra stichiškos ir taip lengvai nepaklūsta proto komandoms. Pradėjus kontroliuoti savo jausmines reakcijas, slopinant neigiamus išgyvenimus, mes savo jausminę sferą susiauriname. Ji tampa panaši į nuostabų paukštį, kuris praranda balsą, kai mes jį uždarome į auksinį narvą.

Jausminė sfera turi ypatingą atmintį, savo logiką ir vystimosi dėsnius. Jie visiškai nepanašūs į proto sukurtas taisykles.   

 

Leave a Reply