Vaiko kambario spalvos

Kiekvienam tėvui norisi, kad jo vaikas vystytųsi visapusiškai. Todėl reikia labai rimtai planuoti vaiko kambario interjerą ir jo detales, nes jis vaidina svarbų vaidmenį vaiko vystymosi procese. Tinkamai parinkti vaiko kambario baldai, spalvos ir aksesuarai sukuria reikiamą nuotaiką ir padeda vystytis vaiko asmenybei.

Visada reikia prisiminti, jog mažyliui jo kambaryje turi būti gera ir jauku. Geriausia vaikui skirti patį  šviesiausią saulėtą buto kambarį. Tegul šis kambarys bus pats ryškiausias, pats linksmiausias. Nepamirškite pasirūpinti ir dirbtiniu apšvietimu – šviestuvais, bra, –  tai irgi labai svarbu.

Atkreipkite dėmesį į baldų ekologiškumą ir saugumą. Jie turi atitikti vaiko amžių. Čiužinį vaiko lovai geriau pasirinkite ortopedinį, vidutiniškai minkštą. Atkreipkite dėmesį į rašomojo stalo ir kėdės aukštį, ar tiesiai sėdi jūsų vaikas. Žiūrėkite į tai rimtai, nes pas vaikus formuojasi laikysena.

Taigi, kokią spalvų gamą pasirinkti jūsų mažylio kambariui? Patiems mažiausiems vaikeliams  skirtame kambaryje spalvos neturi būti sodrios. Tačiau jau po dviejų metų vaiko kambarį galima drąsiai paversti ryškia namų vieta.

Vaiko kambariui gerai tiks geltona spalva. Tai harmonijos spalva, sukeliant džiaugsmingus pojūčius. Žalia taip pat puikiai tinka vaiko kambariui. Ji šiek tiek ramina, skatina domėjimąsi mokslais, supančiu pasauliu, formuoja vaiko pasitikėjimą savimi. Raudona, oranžinė, geltona gerina apetitą. Tačiau raudonos spalvos neturi būti daug, nes ji sukelia agresiją ir pernelyg didelį aktyvumą. Juoda spalva netinkama vaiko kambariui, nes ji veikia slegiančiai. Taip pat reikėtų vengti rudos spalvos, nes ji nesukelia ryškių emocijų.

Suskirstykite vaiko kambarį į atskiras zonas: poilsio zoną, žaidimų zoną, užsiėmimų (mokymosi) zoną. Poilsio zona – tai vieta, kur vaikas ilsėsis, miegos, galės pabūti vienas. Užsiėmimų zona paprastai būna prie lango, ten, kur daugiausia šviesos. Ten reikia pastatyti stalą, lentynas ir viską, ko prireiks visaverčiam mokymuisi. Žaidimų zoną galima padaryti ryškią, patiesti kilimą, pakabinti mielus paveikslus, išdėlioti žaislus.

Pripildykite vaiko kambarį įvairių vaiko vystymąsi skatinančių daiktų (žaidimų). Pavyzdžiui, galima po truputį mokyti vaiką abėcėlės. Tam reikalui kur nors kambaryje pritvirtinkite raides ir periodiškai, žaidimų forma, priminkite mažyliui kaip jos vadinasi. Taip vaiką galima išmokyti ir skaičių, ir geometrinių figūrų, spalvų, užsienio kalbos žodžių ir visko, kas tik šaus jums į galvą.

Užsiimkite su savo vaiku, pieškite, klijuokite, lipdykite ir šiais rankdarbiais puoškite vaiko kambarį, visa tai suteiks kambariui ypatingų šiltų ir jaukių natų, o vaikui padovanos džiaugsmą dėl to, kad kambarį jis papuošė savo darbeliais.