Vaivorykštės spalvos

Vaivorykštės spalvos yra septynios: raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė. Vaivorykštės forma – spalvotas lankas su raudona spalva išorinėje lanko pusėje ir violetine vidinėje lanko dalyje. Dvigubos vaivorykštės atveju matomas antras, ne toks ryškus lankas, kurio spalvų linijos išsidėsčiusios atvirkštine tvarka.

Kaip susidaro vaivorykštė?

Šviesa, sklindanti iš Saulės, vadinama balta. Tačiau ji sudaryta iš kelių spalvų mišinio. Jei pašviestum baltą šviesą per trikampį stiklo gabalą, ji suskiltų į spektro spalvas. Tą trikampį stiklo gabalą vadiname prizme. Kai šviesos spinduliai sklinda prizme, jie lūžta dėl refrakcijos. Kiekviena spalva lūžta truputį kitokiu kampu. Todėl spalvos išsiskleidžia kaip vėduoklė, ir tu kiekvieną iš jų gali aiškiai matyti.

Sušvintančios per lietų Saulės šviesa sklinda per lietaus lašelius. Jie – tarsi mažutės prizmės ir suskaldo šviesą skirtingomis spalvomis. Tos spalvos danguje sudaro vaivorykštę. Raudona visada viršuje, o violetinė – apačioje. Kad išvystum vaivorykštę, reikia stovėti nugara į Saulę.

Pagrindinės spektro spalvos yra raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna, violetinė. Štai tau rimuotas sakinukas kuris primins šias spalvas:
Raudonai, O Gal Žaliai,
Žydi Marių Vandenai.
(visos spalvų pirmosios raidės sutampa su posakio žodžių pirmosiomis raidėmis)

Leave a Reply